Ердоган обяви жените без деца за непълноценни

Ердоган обяви жените без деца за непълноценни

Турският президент Ердоган заяви, че жена, която отхвърля майчинството, е непълноценна. При откриването на новата сграда на асоциацията „Жени и демокрация“ в Истанбул той  призова жените да раждат по най-малко 3 деца, съобщава Би Би Си.

Ердоган подчерта, че подкрепя жените, които правят успешна кариера, но работата не може да им пречи да раждат. По думите му с отказа от раждане жената поставя в опасност съществуването на човечеството.

Наскоро Ердоган се изказа против семейното планиране и контрацептивите. „Открито казвам, че ще повишаваме раждаемостта и броя на населението. Нито едно мюсюлманско семейство няма да мисли за планиране и контрол на раждаемостта“, заяви той пред вестник „Хюриет“.

Асошиейтед прес припомня, че преди време Ердоган предизвика възмущението на женските организации с твърдението, че жените не са равни с мъжете и всяка от тях е длъжна да роди най-малко 3 деца. Той призова освен това за забрана на абортите и изневерите, а преди няколко години определи използването на контрацептиви като държавна измяна.

Президентът проислямист има четири деца.

Миналата година населението на Турция нарасна до 78,7 млн. души при под 68 млн. през 2000 г.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 8 до 14 септември
Атанас Зафиров за визитата си в Китай: Поканата беше чисто партийна
Зелена вълна на борсите в Европа и Азия въпреки политическите сътресения
„Хамас“ обмисля американските предложения за спиране на огъня в Газа
Глобалните пазари през седмицата остават в очакване на вота на доверие в Париж
Ограничават движението на тежки камиони по магистралите заради края на празничните дни
Тръмп призова чуждите компании да уважават американските имиграционни закони
Операторите помолени да крият негативни реакции към Тръмп на финала на US Open