ЕС се съгласи Великобритания да ограничи социалните помощи за мигранти

ЕС се съгласи Великобритания да ограничи социалните помощи за мигранти

Преговорите между британския премиер Дейвид Камерън и президента на Европейския съвет Доналд Туск за условията за оставането на Великобритания в ЕС нямат резултат, написа Туск в Twitter.

„Засега няма сделка. Интензивната работа в близките 24 часа ще има решаващо значение“, отбелязва Туск.

Лондон и Брюксел обаче са постигнали съгласие по едно от най-противоречивите искания на Великобритания – за незабавно ограничаване  на достъпа на имигрантите до социалната система, съобщи Ройтерс. Икономическите мигранти няма да имат право на социални помощи през първите 4 години след пристигането си. 

Преговорите за преразглеждане на условията за членството на Великобритания в ЕС се провеждат преди февруарската среща на върха на ЕС, на която може да бъде одобрена сделката с Лондон. Ако това се случи, Камерън може да насрочи референдума за членството на стрната в ЕС през лятото, вместо в края на 2017 г.

Великобритания постави 4 искания към ЕС, за да остане в общността. Първото е страната да не бъде включена в състава на "някаква европейска свръх държава". Второто: националните парламенти да имат правомощия да блокират директиви на ЕС, с които не са съгласни. Лондон настоява освен това еврото да не е единствената официална валута на Съюза и страните от еврозоната да не доминират над останалите членки на ЕС.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 24 декември. Бъдни вечер! Имен ден празнуват Евгени, Евгения, Жени
Зеленски: Последният мирен план предвижда възможно изтегляне на Украйна от изтока
Дневните пари при командироване в страната ще станат 22 евро от януари
Квалифицираният електронен подпис става стандарт в държавната администрация
САЩ отказаха визи на бивш еврокомисар и други лица заради правила в социалните мрежи
През 2025 година изкуственият интелект ще изхвърли емисии въглероден диоксид колкото цял Ню Йорк
Времето: Обилни валежи в няколко области в западната част на страната
Лари Елисън лично гарантира над 40 млрд. долара за офертата на Paramount за придобиване на Warner Bros.