Плевнелиев отказа да пътува до Москва за парада за Деня на победата
Българският президент Росен Плевнелиев е отказал поканата за участие в парада по отбелязването на 70-годишнината от победата на руската във Втората световна война, информира OFFNews.
С това той се присъединява към американския президент Барак Обама и европейски лидери, които също отказаха поканата да посетят Москва на 9 май, пише руският „Московский комсомолец“. Сред отказалите са канцлерът на Германия Ангела Меркел, премиерът на Великобритания Дейвид Камерън, председателят на Европейския съвет Доналд Туск, а също и президентите на Полша и Словения.
Руското издание се позовава на прессекретариата на българския държавен глава, откъдето потвърдили отказа.
Междувременно, президентът на Сърбия Томислав Николич определи като неприличен натиска от представители на Европарламента, които не искат той да присъства на парада в Москва. Според „Московский комсомолец“ той определил натиска от ЕС върху Русия като "неприличен".
Общо 68 чуждестранни лидери са поканени на празненствата по случай 70-годишнината от края на Втората световна война. Руският външен министър Сергей Лавров каза, че положителните отговори са около 30.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Главният изпълнителен директор на Goldman Sachs не вижда „системна криза“ на кредитните пазари
Финанси |Депутатите обсъждат на извънредно заседание ръста на заплатите на младите лекари
Политика |Amazon планира да съкрати 30 000 корпоративни служители
Компании |Новата икономика: Биткойн миньорите пренасочват вниманието си към AI
Икономика |Румен Радев: България трябва да има ясно и открито лице на управление
България |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 27 октомври до 2 ноември
Хороскоп |„Лукойл“ ще продаде международните си активи
Енергетика |Магнитни вълни разкриват тайната на слънчевата корона
Наука и Здраве |Тръмп и Такаичи обещаха нова „златна ера“ в отношенията между САЩ и Япония
Политика |Луксозните марки засилват присъствието си в Китай, за да възстановят потреблението
Бизнес |Управлението на онлайн бизнес е трудно, но тези 4 неща ще го улеснят
Маркетинг |Екзотични дестинации и все по-дълги пътувания – тенденциите в туризма за следващата година
Общество |На днешната дата, 28 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |ADVERTORIAL
Eксперти от ЦИЕ ще анализират имотния пазар в еврозоната на конференцията „Inspire to Higher 2025“ на 31 октомври
Коментари
Няма въведени кометари.