Президентът разпусна 42. НС и назначи с указ служебния кабинет

Общество

Президентът Росен Плевнелиев разпусна 42-рото Народно събрание, считано от днес, и назначава с указ служебен кабинет, начело с проф. Георги Близнашки. Държавният глава насрочи произвеждането на парламентарни избори на 5 октомври т.г., съобщиха от прессекретариата на държавния глава.  

Церемонията по предаването на властта от премиера в оставка Пламен Орешарски започна след 10:00 ч. в Гранитната зала на Министерски съвет. 

"Служебното правителство ще има стремеж да се внесе спокойствие в обществото и при работата си ще спазва принципите на експертност и надпартийност.Ще извадим истината за финансовото състояние на държавата. Отговорността ще се носи не от служебното правителство, а от тези, които заради партийни опорни точки пропуснаха опорните точки на хората", заяви вчера президентът, след като обяви състава на служебния кабинет.

По темата: Президентът обяви състава на служебното правителство
 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Звездите за бизнеса от 15 до 21 юни: Лятното слънцестоене носи нова динамика в идеите и комуникацията
Времето: Ветровито със следобедни валежи
Тръмп и Нетаняху вървят към сблъсък заради споразумението между САЩ и Иран
На днешната дата, 16 юни. Рождениците днес
Петролът поевтинява, докато пазарите оценяват потенциала за възстановяване на доставките през Ормузкия проток
Първият ден на срещата на Г-7 започва с разговори за Украйна и Близкия изток
Премиерът: Въвеждаме система за контрол на обществените поръчки
Американски съдия отхвърли иска на Мъск срещу OpenAI за кражба на търговска тайна на xAI