AI и софтуерни решения за FMCG сектора бяха във фокуса на годишния семинар на Баркод Системи България

ПР и събития

Как AI и съвременните софтуерни решения променят складовите процеси, доставките и мобилните търговски дейности в областта на бързооборотните стоки? Отговорите на този и много други въпроси бяха разгледани по време на годишния семинар на Баркод Системи България на 19 май 2026 в град София. 

Събитието събра представители на компании от FMCG сектора, които се запознаха с най-новите тенденции при мобилните продажби, WMS системите, AI автоматизацията, анализа на данни и оптимизацията на доставките.

Софтуерни решения за мобилни търговски дейности.

Семинарът бе открит от Благой Лашев, директор отдел „Продажби системи“, който започна с кратка ретроспекция за развитието и първите проекти на MobeeSeller и MobeeAsk - софтуерните решения за разносна търговия и мърчандайзинг, разработени и внедрявани през последните над 20 години от Баркод Системи България.

По време на презентацията бяха разгледани ключови функционалности на двете системи, сред които: планиране на дневни маршрути за търговски представители, управление на клиентски задължения и плащания, събиране на поръчки, извършване на мобилни продажби на място при клиента, управление на промоционални материали и ДМА, както и събиране на мърчандайзингова информация.

Специален акцент бе поставен върху Image Recognition, AI-базирана функционалност, която автоматизира процеса по извършване на мърчандайзингови проверки и проследява позиционирането на продукти в търговските обекти.

Управление и анализ на данни в дистрибуционните процеси

Добри практики за управление, анализ и консолидиране на данни в дистрибуционните процеси представи Стамен Дулевски, директор отдел „Управление на проекти“ в Баркод Системи България.   

Той направи демонстрация на MobeeData - софтуерна система за събиране и консолидиране на информация за наличностите и продажбите от дистрибутори към търговски обекти. 

„С MobeeData получавате пълна проследимост за продажбите и позиционирането на Вашите продукти в търговските обекти. Системата позволява детайлен и качествен анализ за работата на дистрибуторите и проследява ефективността на промоционалните Ви кампании“, подчерта г-н Дулевски. 

Сред основните предимства на системата е възможността за генериране на най-различни справки за: цени, OOS (out-of-stock) статус, изпълнение на поръчки, присъствие на дистрибутори в търговските обекти и др.
По време на демонстрацията бе представена и нова функционалност в MobeeData за автоматично създаване на съответствия между данни на производител/вносител (ползвателя на системата) и негови дистрибутори.

Автоматизацията касае обвързване на обекти и на артикули и е базирана на AI агент и въведени предварително логаритми за търсене на оптималното съответствие.

След това на сцената отново излезе Благой Лашев, за да сподели добри практики при B2B клиентските портали и работа с 3PL оператори. 

WMS решения и управление на доставките

Втората част от семинара бе посветена на процесите след продажбите – складова проследимост, управление на складови операции и оптимизация на доставките до крайни клиенти. 

Бистра Карапанчева, директор отдел „Продажби WMS“, представи практически насоки за оптимизация на всеки един етап от складовия процес – от прием на стока до събиране на поръчки, експедиция и инвентаризация. 

След това тя обърна специално внимание на темата за изкуствен интелект в склада и показа как с помощта на AI да генерираме heatmap на най-натоварените зони в склада. В допълнение бе представен и интегрираният AI агент в разработената от Баркод Системи България складова система - MobeeWMS

Семинарът завърши с практически съвети от Благой Лашев за планиране, управление и оптимизация на доставките до клиенти – ключов фактор за повишаване на ефективността и конкурентоспособността във FMCG сектора.

В края на събитието голяма част от присъстващите останаха за допълнителни разговори с представители от екипа. Те имаха възможност и да разгледат и част от портфолиото на водещия световен производител на баркод оборудване - Zebra Technologies. Сред представените устройства бяха:  мобилни терминали, етикетни принтери, самозалепващи етикети, бизнес таблети и баркод четци.

За повече информация относно събитието, посетете следния линк:  https://www.barcodes.bg/ai-i-softuerni-resheniya-za-fmcg-sektora-byaha-vav-fokusa-na-godishniya-seminar-na-barkod-sistemi-balgariya

Повече информация за предлаганите от компанията софтуерни системи можете да намерите тук: https://www.barcodes.bg/sistemi

Коментари
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ