Джокович отпадна на сингъл, сестрите Уилямс – на двойки

Политика за бисквитки

Новак Джокович отпадна още в първия кръг на олимпийския турнир в Рио. Аржентинецът Хуан Мануел дел Потро го победи с два тайбрека - 7:6 (4) и 7:6 (2).

Само няколко часа преди мача Дел Потро заседна в асансьор в олимпийското село и прекара там 40 минути. Оттам го измъкнаха сънародниците му от отбора по хандбал.

Следващият мач на Дел Потро  е срещу португалеца Жоао Соуса, който пък отстрани Джокович на Олимпиадата през 2012 г. във втория кръг.

Утехата за Джокович е, че продължава във втория кръг на турнира на двойки.

За разлика от Ноле, Анди Мъри (2) започна с победа защитата на титлата си. Той приключи бързо мача със сърбина Виктор Троицки с 6:3, 6:2. Следващият му съперник е аржентинеца Хуан Монак.

Рафаел Надал, който дълго с колеба дали да участва в Рио, също продължава напред след 6:2, 6:1 срещу аржентинеца Федерико Делбонис. Във втория тур излиза срещу Андреас Сепи (Италия).

И още една сензация поднесе тенис турнирът – сестрите Уилям отпаднаха на двойки от чехкините Луси Шафаржова и Барбара Стрицова на Бара Олимпик парк в Рио.

Олимпийските шампионки от Лондон 2012 Серина и Винъс загубиха с 6:3, 6:4.

Преди това Винъс загуби и пърия си мач на сингъл.

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
Цените на петрола се понижиха, пазарите очакват възстановяване на корабоплаването през Ормузкия проток
9 български поговорки за парите, които да (не)спазваме
На днешната дата, 24 юни. Еньовден
Времето остава променливо, на места се очакват валежи и градушки
Защо най-талантливите служители спират да поемат рискове на работното място?
Шефът на SoftBank: Коментарите за балон са богохулство срещу AI