Администрацията на САЩ отразя от широк кръг визи притежателите на палестински паспорти
Администрацията на американския президент Доналд Тръмп е спряла издаването на почти всички видове визи за посещение на притежатели на палестински паспорти, съобщава The New York Times, позовавайки се на американски служители.
По-рано Държавният департамент обяви, че няма да издава визи на палестински служители за участие в Общото събрание на ООН, което се провежда в Ню Йорк през септември. Според източници на The New York Times, централата на Държавния департамент е изпратила и телеграма до всички американски посолства и консулства, в която са очертани „по-радикални мерки“. Те се отнасят до визи за медицинско лечение, обучение, посещение на приятели или роднини и бизнес пътувания. Ограниченията се отнасят за всеки, който има само палестински паспорт, издаден след подписването на споразумение между Израел и Организацията за освобождение на Палестина (ООП) за създаване на Палестинска национална власт (ПНА) в ивицата Газа и Западния бряг през 90-те години на миналия век.
Западният бряг се контролира от Палестинската администрация, докато Ивицата Газа се контролира от ислямисткото движение Хамас, с което Израел е във война след атаките на бойци на 7 октомври 2023 г.
Мерките няма да засегнат палестинците с двойно гражданство или тези, които вече са получили визи. Държавният департамент потвърди пред вестника, че е инструктирал дипломатите да спазват новите ограничения. В изявление ведомството заяви, че администрацията на САЩ предприема „конкретни стъпки, съответстващи на законодателството на САЩ и националната ни сигурност по отношение на обявените визови ограничения“ за палестинците.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Рекордни цени на говеждото в САЩ заради намаляващите стада
Икономика |ЦИК: Изборният ден започна нормално
Политика |Галибаф: Има напредък в разговорите със САЩ, но споразумението остава далеч
Свят |Цените на едро пак тръгнаха нагоре: лукът скочи с над 33%
Икономика |България избира 240 депутати за 52-рото Народно събрание
Политика |Учени съживиха животно, прекарало 24 000 години в замразено състояние
Наука и Здраве |България избира 240 депутати за 52-рото Народно събрание
Политика |Времето в неделя: Слънчево сутринта, валежи следобед
Общество |Защо преследването на перфекционизъм на работното място често има обратен ефект
Мениджмънт |Цените на едро пак тръгнаха нагоре: лукът скочи с над 33%
Икономика |Coca-Cola още доминира при поръчките на напитки във веригите за бързо хранене
Маркетинг |На днешната дата, 19 април. Рождениците днес
На днешната дата |Иран отново затвори Ормузкия проток
Свят |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.