Антикорупционните власти в Полша арестуваха бивш зам.-министър на външните работи

Антикорупционните власти в Полша арестуваха бивш зам.-министър на външните работи

Служители на Централното антикорупционно бюро на Полша са провели акция по задържането във Варшава на бившия заместник-министър на външните работи Пьотр Вавжик. Това съобщава телевизионният канал Polsat.

„Градският прокурор на Люблин от отдела за борба с организираната престъпност и корупцията повдигна обвинения срещу задържания за злоупотреба с власт с цел получаване на материална облага и предоставяне на официална информация на неупълномощено лице, извършени между февруари 2022 г. и май 2023 г. “, се казва в съобщение на Националната прокуратура, с което телевизията разполага.

Преди това Вавжик и девет други служители на полското външно министерство бяха обвинени в незаконно издаване на 200 хиляди полски визи на мигранти от африкански и арабски страни през 2022 г. Ако обвиненията бъдат доказани, Вавжик може да бъде осъден на 10 години затвор.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Белият дом: САЩ обсъждат варианти за придобиване на Гренландия, включително използването на военни средства
Как Дания отказа на САЩ $100 млн. в злато за Гренландия преди 80 години?
Министерство на финансите: Периодът на двойно обращение на левове и евро няма да се удължава
"Спаси София" иска Терзиев да обяви бедствено положение в пет района заради боклука
Израел е готов да строи селище, което ще раздели Западния бряг на две
Започва изплащането на първите пенсии в евро
Avenga назначава Клей Ван Дорен за главен изпълнителен директор
Наградният фонд на Australian Open достигна рекордните 74,89 милиона долара