Балотаж на президентските избори в Боливия

ЕС

Двама кандидати от десницата се класират за втори тур на президентските избори в Боливия, сочат екзитполове, предадоха Франс прес и БТА.

Първите резултати от екзитпол, обявени от телевизия "Унител", отреждат първо място на сенатора центрист Родриго Пас от Християндемократическата партия (ХДП), спечелил 31,3 процента от гласовете.

Бившият консервативен президент Хорхе „Туто“ Кирога от коалицията "Свободен Алианс" се класира втори с 27,3 процента от гласовете, сочи екзитпола на "Унител". 

Ако нито един от кандидатите не спечели повече от 40 процента от гласовете, като същевременно изпревари втория претендент в класирането с най-малко 10 процентни пункта, ще бъде произведен балотаж, който ще се състои на 19 октомври, посочва Ройтерс.  

След предизборна кампания, засенчена от  икономическата криза в страната, боливийците гласуваха вчера на избори за парламент и президент, които могат за първи път от над две десетилетия насам на доведат на власт в страна дясно правителство, отбелязва АП.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Какво се случва в Иран?
Тръмп се закани да удари Иран „много силно“, след като Техеран заяви, че няма да се предаде
Холандският премиер заяви, че удари по Иран не са в съответствие с международното право
Тръмп настоява за „безусловна капитулация“, докато войната с Иран навлиза във втората си седмица
Исландия обмисля референдум за подновяване на преговорите за членство в ЕС
Неизвестно за известните: Ластичен клин от фабрика за кисело зеле прави сексуална революция в ските и киното
Над 1200 българи са евакуирани от Близкия изток с помощта на МВнР
Компанията, която работи с Лейди Гага и Тейлър Суифт, се отказа от листване на борсата в САЩ