Бивш губернатор на Ню Джърси влиза в президентската надпревара

ЕС

Бившият губернатор на Ню Джърси - републиканецът Крис Кристи, влезе в президентската надпревара в Съединените щати. Кристи е един от най-острите критици на бившия президент Доналд Тръмп и се очертава като кандидата готов да се конфронтира челно с него, съобщава БНТ.

Крис Кристи обяви кандидатурата си в Ню Хемпшир и описа Доналд Тръмп като обсебен от себе си нечестен човек. Само ден по-рано бившият вицепрезидент на Доналд Тръмп Майк Пенс също се включи в надпреварата за номинацията на републиканците и така се очертава необичаен за американската политика сюжет - президентска двойка от президент и вицепрезидент се изправят в битка един срещу друг.

Бившите губернатори Ники Хейли и Аса Хътчинсън също се кандидатират. Очаква се днес в надпреварата за се включи и Дъг Бъргам. Най-големият противник на Тръмп остава губернаторът на Флорида Рон Десантис. Проучванията на общественото мнение сочат, че Тръмп води с 30 пункта пред Десантис, а нито един от другите кандидати не получава одобрение над 10%.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Председателят на ПГ на „Прогресивна България“: Гарантирам абсолютна безкомпромисност към олигархичния модел "Борисов – Пеевски"
Токио обяви изграждане на най-голямата в света плаваща вятърна електроцентрала с капацитет 1 гигават
Дубай премахна минималния праг за инвестиции в недвижими имоти срещу разрешително за пребиваване в ОАЕ
Рекорд: 26 български плажа и 6 пристанища със знак за качество "Син флаг" за новия сезон
Не можете да бъдете ефективни лидери, ако не сте любопитни
Reuters: САЩ ще закрият мисията за наблюдение на примирието в Газа
Спрете да гоните "вайръл" победи!
На днешната дата, 3 май. Рождениците днес