Bloomberg: Най-богатият човек в Украйна си купи апартаменти в Монако за 554 милиона долара

ЕС

Най-богатият човек в Украйна - милиардерът Ринат Ахметов купи луксозен пететажен апартамент в най-престижния нов жилищен комплекс в Монако за 554 милиона долара, което прави тази сделка с недвижими имоти една от най-големите в историята, съобщава Bloomberg.

Имотът с 21 стаи, придобит от холдинговата компания на бизнесмена, се намира в квартал Маретера. Новият квартал беше открит от принц Албер II през 2024 г. и привлече ултрабогати инвеститори от цял ​​свят.

Разположен в сградата "Le Renzo", апартаментът е с площ от приблизително 2500 квадратни метра, без балкони и тераси с изглед към Средиземно море. Разполага също със собствен басейн, джакузи и осем паркоместа.

Холдинговата компания на Ахметов, System Capital Management (SCM), най-големият конгломерат в Украйна, потвърди придобиването на имота пред Bloomberg, но не предостави подробности за собствеността или цената.

„Международното инвестиционно портфолио на SCM включва отделно портфолио от луксозни недвижими имоти от над десетилетие, както е било публично заявявано многократно. Активите му включват  и проекта Le Renzo“, заявиха от компанията.

Кварталът Mareterra е построен в продължение на десетилетие върху земя, отвоювана от морето. В момента той се състои от 114 луксозни вили, мезонети и апартаменти, разположени около градини, пристанище и крайбрежна алея.

Според Forbes нетното състояние на Ахметов се оценява на 7,8 милиарда долара. Той е класиран на 477-мо място в света.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Президентът на Финландия: Украйна вече е спечелила войната срещу Русия
Роналдо постави антирекорд за последните две световни първенства по футбол
Феновете на Тейлър Суифт купиха фасове и боклуци от сватбата ѝ за по 25 долара бройката
„Безполезен“ орган, който лекарите често отстраняват, всъщност може да помага в борбата с рака
Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
„Context by Мениджър“, Епизод 6: „Бюджет 2026“ под лупа
Марта Кос към Скопие: Не губете време в оправдания и не изпускайте този прозорец на възможности за начало на преговори с ЕС
Играта на Vivacom „Кало Змея: Гръм & Run“ e номер 1 за България в Google Play и App Store
Турция затвори пристанищата си за ЛГБТК+ круиз с 2000 пътници: „Не отговаря на нашите морални ценности“