Чакат се пак блокади по границата с Гърция заради протест на местните фермери

ЕС

Поради стачни действия на гръцки протестиращи фермери са възможни затруднения при преминаването на товарни автомобили през граничните преходи с Гърция. Това предупреждават на сайта си от Главна дирекция „Гранична полиция“ (ГДГП).

Изключително интензивно е движението на граничните контролно-пропускателни пунктове (ГКПП) с Турция „Капитан Андреево“ и „Лесово“ за товарни автомобили на изход. 

Интензивно е движението на ГКПП „Калотина“ на границата със Сърбия на изход за товарни автомобили.

Движението е нормално на граничните преходи с Румъния, както и на граничните пунктове с Република Северна Македония

На общогръцко заседание в Никея, Тесалия, на което отхвърлиха поканата на премиера Кириакос Мицотакис за разговори в понеделник, протестиращите гръцки фермери подготвиха вчера списък с искания, който ще бъде изпратен на правителството и който е представен като предварително условие за започването на преговори за край на блокадите по транспортната инфраструктура, съобщи държавната телевизия ЕРТ.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ