Републиканка предложи лазери да спират мигрантите по границата на САЩ

Републиканка предложи лазери да спират мигрантите по границата на САЩ

Членът на Камарата на представителите на САЩ Марджъри Тейлър-Грийн, републиканец от Джорджия, призова за използване на израелските разработки в областта на лазерните оръжия за защита на американските граници от наплива на мигранти.

„Средствата, отпуснати по законопроекта ще бъдат използвани за разработване на лазерна космическа технология на южната граница на Съединените щати“, гласи текстът на поправката, която тя публикува в социалната мрежа X. "Преди това гласувах за финансиране на космически лазери за отбраната на Израел. Америка трябва да вземе сериозно националната си сигурност и заслужава същата защита на границите, която Израел осигурява", коментира конгресменката предложената поправка.

В този контекст тя се позова на законопроекта, според който Съединените щати биха похарчили 1,2 милиарда долара за разработването на лазерната система Iron Beam, използвана от Израел. Това е система за тактическа противоракетна отбрана, предназначена за прихващане и унищожаване на ракети на разстояние до 7 км, която използва мощен лазерен лъч като поразяващ фактор.

Проблемът с нелегалната имиграция е тема на дебат между южните щати и федералното правителство от няколко години. Най-напрегната ситуация се разви в щата Тексас, който се ръководи от републиканския губернатор Грег Абът, който се застъпва за строги мерки за ограничаване на нелегалната миграция и се обявява против настоящата политика на американската администрация в щата. За да се бори с притока на нелегални имигранти, Абът започва да ги превозва с автобуси до големите американски градове, включително Вашингтон, Ню Йорк и Чикаго.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 17 януари. Антоновден
Инвестиционен фонд от САЩ съди Москва за дълг от 225 млрд.долара на Руската империя
Проф. Радка Аргирова: Този нов вариант на грипа води до много бързо развиващи се пневмонии
Въздушната администрация на САЩ предупреди авиокомпаниите за възможни военни действия около Мексико, Централна и Южна Америка
Българският дипломат Николай Младенов е представител на Съвета за мир в Газа
Времето: Слънчево, но студено. Жълт код за силен вятър в 14 области
Проста и ефективна тактика срещу манипулатори
Netflix придобива световните права за стрийминг от Sony Films след премиерите по кината