Доналд Тръмп съди журналистка заради клевета за изнасилване

Доналд Тръмп съди журналистка заради клевета за изнасилване

Бившият президент на САЩ Доналд Тръмп съди журналистката Елизабет Джийн Каръл за клевета на основание, че тя e отправила срещу него фалшиво обвинение в изнасилване, при положение че съдебни заседатели по гражданско дело са намерили, че той е извършил само сексуален тормоз срещу нея, но не я е насилвал, предаде Reuters.

В заведения насрещен иск във федерален съд в Манхатън Тръмп настоява за оттегляне на невярното твърдение, както и за обезщетение в неуточнен размер за претърпени морални щети.

Бившият президент заведе делото, след като през май съдебни заседатели излязоха с решение, че Тръмп е извършил сексуален тормоз срещу Каръл, журналистка и бивш коментатор на сп. „Ел“, и е очернил името ѝ, но не я е изнасилил.

Адвокатът ѝ Робърта Каплан разпространи изявление, в което посочи, че заведеният от милиардера иск „не е нищо повече от поредния му опит да забави произнасянето на присъдата от съдебните заседатели, а с това и понасянето на отговорност от негова страна“.

„Доналд Тръмп отново твърди, противно на логиката и фактите, че е бил оправдан от съдебните заседатели, които го признаха за виновен в сексуален тормоз срещу Елизабет Джийн Каръл“, заяви Каплан.

Адвокатите на републиканеца засега не са отговорили на запитване на Reuters за коментар. Заведения от Тръмп иск означава, че водещата се на много фронтове съдебна битка между него и Каръл вероятно няма да приключи скоро, тъй като и двете страни не спират да си разменят обвинения и опровержения в медиите.

През май Каръл промени размера на обезщетението, за което претендираше в първия от двата си иска срещу Тръмп, добавяйки още 10 милиона долара към него. Тя обоснова решението си с мотива, че в интервю пред CNN, дадено от него ден след произнасянето на решението на съда, бившият президент е продължил да отрича вината си.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Дина Темелкова е Мениджър на годината 2025
На днешната дата, 11 ноември. Започват „Вълчите празници”, имен ден празнуват Мина, Минчо, Виктор, Виктория
Учени откриха бактерии, които ядат пластмаса в океана
За последно: Милиардерът Уорън Бъфет ще дари 1,35 млрд. долара за благотворителност, преди да се оттегли
София влиза за първи път в престижна класация на PwC за европейските имотни пазари
Сирия се присъединява към водената от САЩ коалиция срещу „Ислямска държава“
Италианската кухня може да стане част от световното културно наследство на ЮНЕСКО
Европейската комисия изплаща на България 438,6 млн. евро по плана за възстановяване