Движението Хамас поиска от Китай, Русия и Алжир да съдействат за прекратяване на войната в Газа

Движението Хамас поиска от Китай, Русия  и Алжир да съдействат за прекратяване на войната в Газа

Палестинското движение Хамас се обърна към Русия, Китай и Алжир с молба за улесняване на прекратяването на огъня в ивицата Газа. Това каза Осама Хамдан, член на Политбюро на групировката, в интервю за телевизионния канал Al Mayadin. „Помолихме Русия, Китай и Алжир да работят за спиране на атаката срещу Газа“, каза Хамдан. Той каза, че „посредниците са информирали делегацията, че има признаци, че преговорите могат да продължат напред“.

Член на Политбюро на Хамас отбеляза, че „няма да има сделка за размяна на затворници с Израел, освен ако войната в Газа не спре и не настъпи пълно изтегляне на войските“. Той добави, че всички усилия за освобождаване на затворниците трябва да започнат с прекратяване на огъня.  Според Хамдан нито държавният секретар на САЩ Антъни Блинкен, нито пратеникът на президента на САЩ Амос Хохщайн са донесли нещо ново в преговорите за прекратяване на огъня в Газа.

Той каза, че делегация на Хамас е отишла в Кайро, за да изслуша предложените идеи, но подчерта, че "позицията на движението по отношение на неговите искания остава непроменена". „Ако няма нови предложения, които да вземат предвид интересите и исканията на палестинския народ, движението няма да ги приеме, но няма нищо лошо да се вслушаме в посредниците“, каза Хамдан.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Никола Саркози влезе в затвора
Представители на банки: Поколението Z напуска сектора в търсене на предприемачески възможности
Дигиталното евро – новата основа на европейската финансова инфраструктура
Зеленски не харесва Будапеща като място за среща на върха с Путин, но би присъствал
Санае Такаичи стана първата жена премиер на Япония
Самолет кацна аварийно в САЩ, след като мистериозен обект счупи предното му стъкло
Снаряд избухна над кортежа и охраната на вицепрезидента Джей Ди Ванс в Калифорния
Ритуали за връщане в правилната посока, когато се чувствате претоварени