Френската прокуратура поиска присъда за правосъдния министър, разчиствал сметки с опоненти

ЕС

Прокурорите по делото за злоупотреба със служебно положение срещу френския министър на правосъдието Ерик Дюпон - Морети са поискали да му бъде наложена условна присъда от една година, ако бъде признат за виновен, предаде ДПА, цитирана от Нова тв.

Съдът на Републиката, който разглежда казусите с министри, потвърди вчера прокурорското искане. Процесът е по обвинение, че Морети е използвал министерските си правомощия, за да започнат разследвания срещу негови лични съперници от високите етажи на съдебната система, с които е влизал в конфликт, докато е работел като адвокат по наказателни дела. 

Единият казус засяга съдия от Княжество Монако, а другите три - съдии от държавната финансова прокуратура. Разследванията и срещу четиримата междувременно бяха прекратени. Ако бъде признат за виновен, по закон го заплашва присъда до пет години затвор и глоба от половин милион евро.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Преживяване, което клиентите ще запомнят
На днешната дата, 29 юли. Рождениците днес
30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
Изкуственият интелект е напът да унищожи кол центровете
Цитат на деня
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София