Гърция дава коридор за транспорт на жито от Украйна

ЕС

Гърция предоставя транспортната си мрежа за безпрепятствено транспортиране на жито от Украйна за европейските страни, предава БНР.

"Властите са в готовност да осигурят бърз и сигурен коридор за транспорт на украинско жито", заяви министърът на транспорта Караманлис.

Атина предлага бърз коридор по цялата пътна мрежа на страната. Има възможност да поеме трансфер на жито и по железопътната мрежа. 

При възможност за морски трансфер гръцкото министерство предлага използване на пристанище Александруполис, което има отлична железопътна комуникация. 

В същото време Атина има възможност да осигури трансфер и в обратна посока на хуманитарна европейска помощ към Украйна. 

Министър Караманлис подчерта, че подкрепя идеята на Европейската комисия за осигуряване на план за трансфер при извънредни ситуации на стоки за страните от Европейския съюз. 

Правителството в Атина съобщи, че още преди войната в Украйна Гърция е прекратила вноса на руски петрол, като внася при по-изгодни условия от Саудитска Арабия, Либия и Алжир. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Най-богатите хора мигрират с невиждано в историята темпо. Къде отиват?
Лора Христова с бронз за България на Зимните олимпийски игри в Милано–Кортина
Тактиката, която ще ви направи по-харесвани
Президентът Илияна Йотова ще връчи мандат за служебно правителство на Андрей Гюров
Учени откриха микроорганизми, които произвеждат енергия в пълна тъмнина
Времето: От мъгли и облаци в Северозападна България до слънце на морето
Нощното светлинно шоу на олимпийския огън в Милано привлича хиляди пред Арката на мира
Горите се променят бързо и учените са дълбоко загрижени