Гърция радикално затегна с нов закон паркирането и нощуването в кемпери и каравни

Нов закон в Гърция предвижда промени в движението, паркирането и нощуването на кемпери и каравани.Законът е приет без обществено обсъждане и предвижда солени глоби за нарушителите и дори затвор, съобщи bTV. Промените, касаещи използването на кемпери и каравани на територията на Гърция, са обнародвани и се прилагат. Вече има и глобени.
Абсолютно се забранява паркирането и престоя до исторически места, крайбрежни зони, зелени площи, горски райони и паркове, както и пристанища. Забранява паркирането на обществени места - паркинги и градски зони, на каравани, кемпери или ремаркета за повече от 24 часа.
При паркирани кемпери и каравани в частни терени, което се случва често и се води скрит доход от наем на имота - позволено е паркирането само едно такова превозно средство. Новите правила отменят стар закон от 2014 г., в който бяха споменати като разрешени спиранията на обществени паркинги, като изискването беше да няма разпънати тенти, масички и други. Глобата при първо нарушение е 300 евро. При драстични случаи на нарушение законът предвижда по-големи глоби и затвор до три месеца.
Затова препоръчително е каравани и кемпери да се паркират на обособените за тази цел места, каквито са организираните къмпинги.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.