Германските оръжейни концерни уредиха спора си за танковете "Леопард 2"
Германските оръжейни концерни "Краус Мафей Вегман" (Krauss Maffei Wegman - KMW) и "Райнметал" (Rheinmetall) постигнаха извънсъдебно споразумение относно правата върху интелектуалната собственост на танковете "Леопард 2", часове преди насроченото по въпроса съдебно заседание в Мюнхен, предаде ДПА, цитирана от БТА.
"Страните се споразумяха", гласи кратко изявление на съда, в което се добавя, че делото, засягащо правата върху "Леопард" до и включително версията "2A4", вече е приключено. Не се съобщават допълнителни подробности около постигнатото споразумение.
Базираният в Мюнхен производител на танкове "Краус Мафей Вегман" заведе дело срещу базираната в Дюселдорф отбранителна фирма "Райнметал" във връзка с изявления на главния й изпълнителен директор Армин Папергер, че неговата компания притежава правата върху интелектуалната собственост на "Леопард 2".
От "Райнметал" заявиха днес, че не претендира за "изключителни права" върху танка. Двата оръжейни производителя са съперници, но и партньори.
Танкът "Леопард 2", първоначално е разработен от "Краус Мафей", както се нарича компанията по онова време, но "Райнметал" е произвела оръдието, боеприпасите, системата за управление на огъня и системата за командване и контрол, според компанията.
В скорошно интервю за швейцарския вестник "Нойе цюрихер цайтунг" Папергер заяви: "Правата върху "Леопард 2А4" са на "Райнметал". "Краус Мафей Вегман" отговори, като предприе правни действия, обвинявайки "Райнметал" в "неверни и подвеждащи" твърдения. На официалната си страница "Райнметал" приписва заслугите за разработката на танка на "Краус Мафей Вегман", въпреки твърденията на ръководителя си пред швейцарската медия.
Модерният танк е на въоръжение в няколко европейски армии и наскоро бе в центъра на дебат относно доставките на германски оръжия за Украйна.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Правилото 10-80-10 на Стив Джобс е още по-полезно в епохата на AI
Техники за успех |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 20 март. Честита пролет!
На днешната дата |Депутатите узакониха лобизма с понятието „представителство на интереси“
Политика |Хитлер победи Зелински на първия тур на местните избори във Франция
Любопитно |Правилото 10-80-10 на Стив Джобс е още по-полезно в епохата на AI
Техники за успех |България е втора в ЕС по ръст на почасовите възнаграждения през четвъртото тримесечие на 2025 г.
ЕС |На днешната дата, 20 март. Честита пролет!
На днешната дата |Депутатите узакониха лобизма с понятието „представителство на интереси“
Политика |Европейските авиокомпании предупреждават: по-високите цени на горивата ще се платят от пътниците
Бизнес |Цитат на деня
Цитат на деня |Италиански град остави званието „почетен гражданин“ на фашисткия диктатор Мусолини
Свят |Хитлер победи Зелински на първия тур на местните избори във Франция
Любопитно |ADVERTORIAL
УниКредит дава начало на второто издание на ESG обучителната си програма си програма Skills for Transition
Системата на Кока-Кола в България с престижно отличие от БФБЛ за принос към обществото и устойчивото развитие
Коментари
Няма въведени кометари.