Германските въоръжени сили изпитват тежък недостиг на новобранци

Германските въоръжени сили изпитват тежък недостиг на новобранци

Германските въоръжени сили изпитват проблеми с набирането на персонал, тъй като от 2022 г. броят на желаещите да се присъединят към германската армия постоянно намалява, съобщи Spiegel. 

Изданието подчертава, че в момента спадът е повече от 7%, рекламните кампании и програмите, които включват повишаване на привлекателността на войските, не дават положителен ефект.

На фона на тази ситуация шефът на германското министерство на отбраната Борис Писториус се опитва да намери начини за увеличаване на числеността на армията.

Изданието подчертава, че през първите пет месеца на 2023 г. 23,4 хиляди германски граждани са подали молби за военна служба.

От ведомството смятат, че спадът в броя на новобранците „е свързан с демографски промени и социални фактори, които влияят върху влошаването на пазара на труда“. 

Преди това стана известно, че германското военно контраразузнаване (MAD), което е подразделение на Бундесвера, не може да се справи с броя на проверките на личния състав на германската армия с цел откриване на врагове на държавата и това забавя значително процедурите по наемането на новобранци.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

7 фрази, които превръщат добрите екипи в страхотни
"Търкиш еърлайнс" иска пълен контрол върху "СънЕкспрес"
Южна Корея намалява данъка върху дивидентите и планира по-строги цели за намаляване на емисиите до 2035 г.
На днешната дата, 10 ноември. Рождениците днес
Великобритания изпраща военни експерти и техника на Белгия за борба с дронове
Деница Сачева: Следващата седмица ще има нов Съвет за тристранно сътрудничество, на който вероятно ще бъдат обсъдени всички параметри на бюджета
Цитат на деня
Китайските потребителските цени се върнаха към растеж през октомври