Израелският външен министър ще участва в среща на върха с арабски страни

Израелският външен министър ще участва в среща на върха с арабски страни

Израелският външен министър Ели Коен ще участва в среща на върха с арабските страни, които сключиха споразумения за възобновяване на дипломатическите отношения с Израел през 2020 година, съобщи БНР.

Ели Коен встъпи в длъжност миналата седмица като част от новото крайно дясно коалиционно правителство на Бенямин Нетаняху.

Най-дълго управлявалият израелски премиер обяви в Кнесета, че ще се стреми към споразумения с други арабски държави, след подписването на така наречените "Авраамови споразумения", за нормализиране на отношенията с Обединените арабски емирства и Бахрейн.

Среща на върха е планирана за март в Мароко, става ясно от изявление на израелското външно министерство.

"Разширяването на споразуменията към други страни не е въпрос на "дали", а на "кога", каза Коен, добавяйки, че връзките на Израел с настоящите партньори са увеличили с над два и половина милиарда долара търговията през 2022 г. и са "значителен принос за регионалната сигурност и стабилност".

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 17 декември. Имен ден празнуват Данaил, Данaилa, Даниeл, Даниeлa
Мерц: Според гаранциите, предоставени от САЩ на Украйна, бихме могли да отблъснем руските сили
След повече от десетилетие: NASA загуби връзка с орбиталния апарат на Марс Maven
Парламентът прие на първо четене удължителният бюджет за 2026 година
Зетят на Тръмп се оттегля от офертата на Paramount Skydance за придобиване на Warner Bros. Discovery
МАЕ: Глобалното търсене на въглища достигна рекордно високо ниво тази година, очаква се спад до 2030 г.
Норвегия ще взривява собствени мостове в случай на военен конфликт
Рекорд: Испания отчете близо 100 млн. туристи през 2025 г. и дебне конкуренцията