Канцлерът на Австрия не иска да има избори преди есента на 2024 г.
Канцлерът на Австрия Карл Нехамер отхвърли днес слуховете за предсрочни избори в Австрия, предаде БТА, позовавайки се на австрийската агенция АПА.
Той заяви, че ясната цел за организиране на нови избори е есента на 2024 г., както предвижда и законът в страната. Лидерът на Австрийската народна партия направи изявлението си в телевизионното предаване "Пресщунде", без да уточни възможните варианти за бъдещи коалиции. В момента партията на Нехамер управлява в коалиция със "Зелени-Зелена алтернатива".
Нехамер отрича спекулациите, че Австрийската народна партия може да предизвика предсрочни избори, възползвайки се от проблемите в опозиционната Австрийска социалдемократическа партия, породени от вътрешнопартийни пререкания между левите и десните ѝ фракции.
В проучване, проведено през март от списание "Профил", Австрийската народна партия остана на второ място в намеренията за гласуване след Австрийска партия на свободата.
Коалицията между Австрийската народна партия и Австрийската партия на свободата се разпадна през 2019 г. заради корупционен скандал на остров Ибиса преди изборите през 2017 г.
|
|
Ройтерс: Пет държави в ЕС предлагат да се ограничат правата на бъдещи членки
ЕС |Времето: Слънчево, топло и ветровито
България |Типовете устойчивост, от които се нуждае всеки лидер
Лидерство |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 10 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Типовете устойчивост, от които се нуждае всеки лидер
Лидерство |На днешната дата, 10 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Времето: Слънчево, топло и ветровито
България |Дигитален проект възстановява разпръснатите ръкописи на Леонардо да Винчи
Любопитно |Цитат на деня
Цитат на деня |Любомир Качамаков: Необходимо е ясно, предвидимо и устойчиво планиране
5-а годишна конференция за строителство и инвестиции |Радев: Нито едно евро, нито цент, няма да бъдат отнети от българския пенсионер
България |ADVERTORIAL
Алианц Банк България и Групата на ЕИБ осигуряват 340 млн. евро за бизнеса в България
Национална библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ и blink обединяват усилия в дарителска кампания за реставрацията на емблематичната сграда на библиотеката
Коментари
Няма въведени кометари.