Кремъл заплаши САЩ със съд за прехвърляне в Украйна на конфискувани активи на олигарх

Кремъл реагира "абсолютно негативно" на идеята на държавния секретар на САЩ Антъни Блинкен да изпрати конфискувани руски активи в Украйна, заяви говорителят на руския президент Дмитрий Песков. Става въпрос за 5,4 милиона долара, които вероятно са конфискувани от Константин Малофеев.
„По един или друг начин това ще доведе до съдебни спорове. Нито един случай на незаконно задържане няма да остане без внимание. Всеки случай, разбира се, е личен и трябва да разберете подробностите. Но това ще е резултат от доста сериозни процедури. Просто няма да остане така. Знаете, че по някои случаи вече вървят съдебни процедури. Някои от нашите предприемачи са постигнали успех в различни страни “, каза той пред медиите в четвъртък. „Това противоречи на всичко, което можем да си представим от гледна точка на закона“, каза г-н Песков.
По време на посещението си в Киев държавният секретар Антъни Блинкен каза, че за първи път Украйна ще получи активите на руски бизнесмени, конфискувани в САЩ. Държавният департамент уточни, че става дума за 5,4 милиона долара, които ще отидат за "реинтеграция и рехабилитация на ветерани". САЩ не уточняват от кого са били конфискувани активите, но засега е известен само един подобен прецедент - съдът в САЩ конфискува 5,4 милиона долара от руския бизнесмен Константин Малофеев в полза на Украйна. Американските власти обявяват прехвърлянето на тези средства в Киев поне от февруари.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Великобритания подсилва войските си с нова служба от ветерани и резервисти
Свят |Белият дом предлага всеобхватно споразумение на университетите, за да получат предимство при финансирането
Свят |Shein планира първите си постоянни магазини във Франция, но разгневи местните търговци
Компании |Аукционна къща Christie's излага на търг шедьовъра „Зимното яйце“ на Фаберже
Бизнес |Alibaba регистрира рекордна потребителска активност в първия ден от китайските празници
Компании |Белият дом замрази 26 милиарда долара за щатите, управлявани от Демократическата партия
Политика |Гърция сваля цените на 1000 стоки от първа необходимост в супермаркетите
Икономика |Лондон изпадна от Топ 20 на световните пазари за първично публично предлагане
Финанси |Земетресение разлюля София
България | Advertorial |Времето: Силен вятър с дъжд, а в планините и от сняг, носи захлаждане
България |Първи сняг на Витоша. Столична община опесъчава пътищата (Снимки)
Общество |Започва плановият 90-дневен ремонт на топлопреносната мрежа в "Дружба" 2
ЕС |Учени за първи път създават ембриони от ДНК на човешка кожа
Наука и Здраве |ADVERTORIAL

Официално отвори врати AYA Estate Vineyards – първата в България и региона винарна и галерия за съвременно изкуство

Vivacom с три отличия от престижния конкурс Forbes HR & Employer Branding Awards 2025

Коментари
Няма въведени кометари.