Лидерът на Северна Корея: Бойните способности на флота ни ще бъдат „невъобразими и поразителни“
Военният флот на Северна Корея прие на въоръжение нов многоцелеви бригаден разрушител.Новият многоцелеви бригаден разрушител на Северна Корея „Чхве Хьон“ официално влезе в експлоатация във военноморските сили на страната, след като премина всички тестове, съобщи Корейската централна информационна агенция (KCNA).
Церемонията, на която присъства севернокорейският лидер Ким Чен Ун, се състоя в пристанище Нампо. На кораба беше издигнат военноморски флаг. В поздравителната си реч на церемонията Ким Чен Ун отбеляза, че бойните способности на флота „ще бъдат невъобразими и поразителни“.
„Военноморските сили гордо се развиват като клон на въоръжените сили, притежаващ стратегически способности, а ядрените им оръжия са точно по график“, подчерта севернокорейският лидер.
Според него, след като новият бригаден разрушител бъде въведен в експлоатация, Северна Корея планира да обмисли и създаването на модерна военноморска база.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.