Лидерът на Северна Корея: Бойните способности на флота ни ще бъдат „невъобразими и поразителни“

ЕС

Военният флот на Северна Корея прие на въоръжение нов многоцелеви бригаден разрушител.Новият многоцелеви бригаден разрушител на Северна Корея „Чхве Хьон“ официално влезе в експлоатация във военноморските сили на страната, след като премина всички тестове, съобщи Корейската централна информационна агенция (KCNA).

Церемонията, на която присъства севернокорейският лидер Ким Чен Ун, се състоя в пристанище Нампо. На кораба беше издигнат военноморски флаг. В поздравителната си реч на церемонията Ким Чен Ун отбеляза, че бойните способности на флота „ще бъдат невъобразими и поразителни“.

„Военноморските сили гордо се развиват като клон на въоръжените сили, притежаващ стратегически способности, а ядрените им оръжия са точно по график“, подчерта севернокорейският лидер.

Според него, след като новият бригаден разрушител бъде въведен в експлоатация, Северна Корея планира да обмисли и създаването на модерна военноморска база.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
9 български поговорки за парите, които да (не)спазваме
Цените на петрола се понижиха, пазарите очакват възстановяване на корабоплаването през Ормузкия проток
На днешната дата, 24 юни. Еньовден
Времето остава променливо, на места се очакват валежи и градушки
Защо най-талантливите служители спират да поемат рискове на работното място?
Шефът на SoftBank: Коментарите за балон са богохулство срещу AI