Медведев в Пекин, предаде послание от Путин на Си Дзинпин

ЕС

Заместник-председателят на Съвета за сигурност на Руската федерация, председател на "Единна Русия" и бивш президент на Русия Дмитрий Медведев се срещна в Пекин с китайския президент Си Дзинпин, като му предаде послание от руския държавен глава Владимир Путин. Това съобщава ТАСС като се позовава на секретариата на руския политик.

Участниците в разговорите в Пекин засегнаха международни въпроси, включително кризата в Украйна.

„Медведев предаде на ръководителя на китайската държава послание от руския президент Владимир Путин, в което по-специално се отбелязва безпрецедентното ниво на руско-китайския политически диалог и практическото сътрудничество“, добавят от секретариата на Медведев.

Също така в посланието на Си Дзинпин от Путин се отбелязва, че Москва изразява увереност в постоянното прогресивно развитие на междудържавните и междупартийните отношения.

„Страните свериха часовниците си по редица значими въпроси от международен характер, констатирайки широкото съвпадение на подходите на Москва и Пекин към най-належащите световни проблеми“, уточниха от екипа на Медведев.

По-рано стана известно, че Медведев се е срещнал със Си Дзинпин в държавната резиденция на китайския лидер в Пекин.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Лунната мисия с четирима астронавти „Artemis II“ на NASA се завърна успешно на Земята
Член на УС на БНБ: По всичко изглежда, че отиваме към неблагоприятния сценарий за инфлацията
Заседание на кризисния щаб COBRA: Великобритания се подготвя за протести заради скока на цените
Неизвестно за известните: Търговец на юфка става "Крал на перлите" и главен бижутер на императора в Япония
Времето: Облачно, ветровито, на много места и дъждовно
Здравното министерство въвежда ясни правила за медицинската помощ от разстояние
Благодатният огън слезе на Божи гроб в Йерусалим, за втори път БПЦ няма делегация
Патриарх Даниил ще отслужи богослуженията за Възкресение Христово от катедралата „Св. Александър Невски“