Министърът на отбраната на Украйна: Ще получим до 1,3 млрд. евро от нашите съюзници за производство на оръжия

ЕС

Министърът на отбраната на Украйна Рустем Умеров каза, че страната му ще получи тази година до 1,3 милиарда евро за производство на оръжия, предаде Ройтерс. Той направи изявлението си след разговор с датския си колега.

Първи ще окажат подкрепа Дания, Швеция, Канада, Норвегия и Исландия, които ще предоставят 428 милиона евро, написа Умеров в "Телеграм".

"Парите скоро ще бъдат насочени към производството на украински оръжия: артилерия, дронове, ракети и противотанкови оръжия, произведени в Украйна за нашите войници", каза той. 

Целта ни е да бъдем така защитени, че да не бъдем нападнати, заяви междувременно генералният секретар на НАТО Марк Рюте преди началото на заседанието на министрите на отбраната от пакта в централата на алианса в Брюксел, предаде БТА.

Ще решим днес какво ни е необходимо, за да се защитим в случай на нападение. Очаквам, че ще одобрим определените цели. Днешният ден е ключов, ще приемем решения за целите за придобиване на способности – това е свързано с разходите, които ще осигурим за отбрана в следващите години, поясни Рюте.

Допълнителните инвестиции в отбраната ще бъдат значителни, затова казах по-рано, че предстои да определим много по-високи цели за разходите, посочи той. Рюте отбеляза, че НАТО се нуждае от допълнителни системи за противовъздушна отбрана, далекобойни ракети и способности за придвижване и разгръщане на войски. Генералният секретар уточни, че това е последното заседание преди срещата на върха на НАТО в Хага на 24 и 25 юни.

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Тестват човешката коса като бариера за филтриране на нефт и пластмаси от океана
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Ефремова заяви, че няма да допусне запазване на настоящото ниво на минималната работна заплата от 1 януари 2027 г.
Само няколко седмици без месо и млечни продукти могат да променят химията на тялото
Типовете поведение, които отличават ориентираните към човека лидери от всички останали
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
На днешната дата, 17 август. Рождениците днес
Основният спонсор на "Евровизия" се оттегля от конкурса
Севернокорейска хакерска група разработва инструменти с изкуствен интелект за кибератаки
Меси ще съди медиите за нарушаване на личния живот на погребението на баща му
Бившият главнокомандващ на украинската армия не вижда перспектива Украйна да се присъедини към НАТО
Най-голямата карта на Вселената с близо 4 млрд. обекта разгадава природата на тъмната материя
Ефремова заяви, че няма да допусне запазване на настоящото ниво на минималната работна заплата от 1 януари 2027 г.
Франция ще строи шест нови АЕЦ
До 7,15% годишна доходност: Румъния привлича спестяванията на гражданите с нови държавни облигации
С решение на борда: Центърът „Кенеди“ във Вашингтон си връща името на Тръмп
"ЕМКО": Изключва се човешка грешка за взривовете във военния завод край Трявна
Великобритания намалява директната помощ за страните от Африка с повече от 40%
След 50 г. в космоса: NASA намери начин апаратът Voyager 2 да продължи пътуването в междузвездното пространство
Швеция понижава възрастта за наказателна отговорност за деца на 14 години
Д-р Венета Павлова, собственик на дентална клиника „ЕО Дент“
Частично бедствено положение е обявено в резерват "Сребърна"
Кратка история на автомагистрала „Тракия”
Прехвърлиха 1,8 млн. куб. м вода от Дунав към езерото „Сребърна“, обстановката остава сложна
„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Ирак може да напусне ОПЕК заради спор за квотите за добив на петрол
Куба отбелязва 100 години от рождението на Кастро на фона на тежка криза
ВСС дава над 103 000 евро за наем на зала за изборите на нови членове на кадровата структура
Какво да направите, когато най-добрият ви служител загуби мотивация?
Защо хората напускат работа? Всичко опира до четири думи
Forbes: Урсула фон дер Лайен е най-влиятелната дама в света