Москва очаква нов посланик на САЩ в Русия след идването на Тръмп на власт
 
                      Руският външен министър Сергей Лавров предположи, че администрацията на американския президент Доналд Тръмп, който спечели изборите, може да назначи нов посланик в Русия, след като той встъпи в длъжност през януари. В момента американското посолство в Русия се ръководи от Лин Трейси. „Изхождам от факта, че американската републиканска администрация ще бъде заинтересована от назначаването на нов посланик. Няма да създаваме никакви пречки“, каза Лавров на пресконференция по време на посещение в Астана.
Министърът каза, че скоро ще приключат процедурите по регистриране на нов руски посланик в САЩ на мястото на Анатолий Антонов, който беше освободен от поста през октомври. Ден по-рано Сергей Лавров каза, че ако подходът на Вашингтон, който не иска да „скъса“ отношенията с Москва дори в криза, продължи, посланикът ще бъде назначен „своевременно“.
През юни руският заместник външен министър Сергей Рябков заяви, че властите обмислят и проучват възможността за понижаване на нивото на дипломатическите отношения със Съединените щати поради „външнополитическата всепозволеност“ на американската страна. Лин Трейси пое ръководството на американското посолство през януари 2023 г.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Законови промени регламентират колективните искове за защита на потребителите
Политика |Печалбата на банките у нас нараства с близо 4 на сто на годишна база
Финанси |Орбан ще се срещне с Тръмп на 7 ноември под натиска на петролните санкции срещу Москва
Свят |Спад на годишната инфлация в еврозоната до 2,1 на сто през октомври
Икономика |Големите победители: Кои са финалистите в "Мениджър на годината 2025"?
Мениджър на годината 2025 |Круизен кораб с над 200 души на борда заседна в река Дунав заради ниско ниво на водите
Общество |Коледните бонуси в Словения стават задължителни
ЕС |„Киев пост“: Освен в Румъния, САЩ ще намалят военното си присъствие и в България, Унгария и Словакия
Свят |Българите плащат двойно по-ниски сметки за ток от средното за ЕС
Енергетика |В навечерието на Хелоуин: Тиквата може да крие токсични тайни
Любопитно |Си Дзинпин призовава азиатските държави да поддържат веригите за доставки стабилни и да работят заедно в „бурните“ времена
Икономика |Цените на петрола са се насочили към трети пореден месечен спад
Енергетика |Китай потвърди плановете си да изпрати астронавти на Луната до 2030 г.
Любопитно |ADVERTORIAL
 
						Кредитните карти на Fibank вече предлагат разсрочване на вноски без оскъпяване
 
						Интер Експо Център представя изцяло обновен конгресен етаж и модернизирани изложбени зали – ново ниво в организацията на събития у нас
 
						Eксперти от ЦИЕ ще анализират имотния пазар в еврозоната на конференцията „Inspire to Higher 2025“ на 31 октомври
 
                          
   	                      
   	                     
                          
   	                      
   	                     
                 
                			   
              	 
                         
                           
                         
                                     
                                     
                                     
                                     
                                     
                                     
                                     
                                     
	                       
                               
                               
                               
                               
                           
                               
                              
Коментари
Няма въведени кометари.