Обявиха САЩ за най-лошото място за преместване на британски семейства в чужбина

Обявиха САЩ  за най-лошото място за преместване на британски семейства в чужбина

В наши дни много британци - от наскоро завършили студенти до заможни професионалисти - обмислят да се преместят в чужбина.

Мотивацията на мнозина е ясна: парите. Според британския уебсайт за човешки ресурси Employer News повече от половината британски работници (52%) са обмисляли да напуснат Обединеното кралство заради по-добри възможности за работа в чужбина.

Други пък търсят достъпни жилища и по-ниски данъци, посочва той, позовавайки се на проучване на базираната в Лондон компания за финансови услуги Prograd.

Но да обмисляш преместване в чужбина и да го направиш в действителност са много различни неща, особено за родителите, които трябва да преценят дали" тревата в чужбина е по-зелена" - с оглед на цялото семейство.  

Според застрахователната компания за емигранти Williams Russell страните от Европейския съюз са най-добрият вариант за британците, които искат да напуснат Обединеното кралство, като Португалия, Швеция, Италия, Испания и Финландия са начело в списъка, съобщи CNBC.

САЩ - често наричани "братовчеди" на Великобритания - са на последно място в класацията от 28 държави, като причината за това са високите разходи за грижи за децата и дългите работни часове.

Според Williams Russell средният месечен наем за апартамент с три спални в САЩ е 2793 долара и е по-висок от този във всички страни в списъка, с изключение на Швейцария (3281 долара) и Ирландия (2830 долара).

Компанията разчита на уебсайта за данни, генерирани от потребители Numbeo, за да определи средните стойности на наемите за цялата страна, като изчислява, че британците ще плащат с около 34% повече наем, за да живеят в САЩ, отколкото в родната си страна.

САЩ са единствената страна в списъка, в която няма регламентиран от държавата платен отпуск по майчинство и бащинство.

Въпреки това в 13 щата и окръг Колумбия има закони за платен семеен отпуск, включително в Ню Йорк, Ню Джърси, Калифорния, Кънектикът, Колорадо, Делауеър, Мейн, Масачузетс, Мериленд, Минесота, Орегон, Роуд Айлънд и Вашингтон, по данни на нестопанския Бипартизански политически център.

Работниците могат също така да проверят своите трудови възнаграждения. През 2023 г. близо 40% от управленските и професионалните професии ще имат право на платен семеен отпуск, според данни на Департамента по трудова статистика на САЩ.

Британските семейства с по-големи деца могат да бъдат разколебани от броя на най-добрите университети в САЩ. 97 университета в САЩ са повече от Германия (34), Италия (19), Австралия (17) и Канада (16) взети заедно.  

Въпреки това американските университети обикновено струват повече от тези в Обединеното кралство, според образователната компания Kings Education.

Таксите за обучение на британски граждани са ограничени до 9250 британски лири (15 950 долара) на година. За сравнение, разходите за обучение в университет в САЩ варират в широки граници в зависимост от учебното заведение. Частните университети често са по-скъпи от държавните, а студентите извън щата плащат повече от студентите в щата, като общо правило.

Британците, които търсят ориентировъчна сума за обучение в колеж в Америка, могат да очакват, че "чуждестранните студенти ще платят до 45 000 долара годишно за бакалавърска степен в държавен университет и до 55 000 долара годишно или повече в някои частни учебни заведения", според Kings Education.

През последните няколко десетилетия разходите за американските университети нараснаха главоломно - тенденция, която се забави след пандемията.

Осем училища, сред които Нюйоркският университет, Тъфтс, Браун и Йейл, доближават границата от 100 000 долара на година за обучение и издръжка; въпреки това семействата често намират начини да плащат много по-малко, припомня CNBC.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ