Отложиха делото срещу Тръмп за опит за изборни измами

Отложиха делото срещу Тръмп за опит за изборни измами

Датата за началото на процеса за опит за изборна измама срещу бившия президент на САЩ Доналд Тръмп и водещ кандидат на Републиканската партия за президентските избори тази година, беше отложена. Делото трябваше да започне на 4 март, но заради неразрешени юридически въпроси по случая, тази дата беше отменена. Нова дата за началото на делото все още няма, предадоха ДПА и БТА.

Тръмп е обвинен по общо четири дела. Повдигнати са му общо 91 обвинения по тях.

По делото, което трябваше да започне във Вашингтон, на 4 март, 77-годишният републиканец е обвинен на федерално ниво за усилията му да преобърне резултата от президентските избори през 2020 г. Тогава Тръмп изгуби вода пред съперника си от Демократическата партия Джо Байдън. По онова време републиканецът се опита по няколко начина да преобърне резултата от вота. Кампанията му срещу изхода от изборите тогава доведе до безпрецедентна атака срещу сградата на Конгреса във Вашингтон на 6 януари 2021 г.

По случая на Тръмп са повдигнати 4 обвинения, в това число и за заговор срещу САЩ. Ако вината му бъде призната, той може да получи дълги години затвор.

Тръмп отхвърля обвиненията и казва, че те са политически "лов на вещици" срещу него и опит да му се попречи да се кандидатира на изборите.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

НАТО оборудва полски вятърен парк в Балтийско море със сензори и радари
Тръмп нареди да махнат от централни места в Белия дом портретите на Обама и Буш – баща и син
Възможно е Зеленски да участва на срещата Тръмп-Путин, но останалата част от Европа е изключена
България вече съхранява слънчева енергия в батерии
Фалитите в Германия нарастват с най-бърз темп от октомври 2024 г.
Мащабна криза: Техеран предупреждава за пълна липса на вода през октомври
Усамотението – тайното оръжие на някои от най-интелигентните хора
Времето: Горещо, на отделни места в Югозападна България ще превали