"Патриотични игри": Тръмп лансира младежко спортно състезание, напомнящо на "Игрите на глада"

ЕС

Президентът Доналд Тръмп обяви в четвъртък, че Белият дом ще бъде домакин на „Патриотични игри“ – състезание с млади спортисти от целия окръг, като част от честването на 250-годишнината на Съединените щати догодина, предава CNN.

„През есента ще бъдем домакини на първите по рода си Патриотични игри – безпрецедентно четиридневно спортно събитие, в което ще участват най-великите гимназиални спортисти – по един млад мъж и една млада жена от всеки щат и територия“, каза Тръмп.

Демократите се подиграха на спортното състезание онлайн, сравнявайки го с „Игрите на глада“ – дистопичен роман за млади хора и популярен филмов франчайз, в който децата са принудени да се бият до смърт на телевизионни арени.

Президентът разкри плановете за Патриотичните игри във видео съобщение от Freedom 250, което беше пуснато в четвъртък. Това е „национална, безпартийна организация, която води честването на 250-годишнината на Америка от страна на администрацията“, според прессъобщение.

Тръмп е направил предварителен преглед на състезанието през юли, като по това време то ще бъде излъчвано по телевизията и водено от министъра на здравеопазването и социалните услуги Робърт Ф. Кенеди.

По време на видеото Тръмп също така подчерта плановете си скоро да започне строителството на нов арков паметник в столицата на страната.

„Ние сме единственото голямо място без триумфална арка. Красива триумфална арка, като в Париж, където имат велика, красива арка. Наричат ​​я Триумфалната арка и много скоро ще имаме една във Вашингтон“, каза Тръмп.

Битка в UFC на Южната поляна е друга от идеите на Тръмп за честването на 250-годишнината и ще се проведе на рождения му ден, 14 юни.

„В Деня на знамето ще имаме единствено по рода си събитие в UFC тук, в Белия дом. Ще бъдат най-великите шампионски бойци в света, всички ще се бият в една и съща нощ. Великият Дейна Уайт е домакин и ще бъде нещо специално“, каза Тръмп.

Президентът отдавна рекламира желанието си да оформи честванията на 250-годишнината на страната. През последната година администрацията на Тръмп предприе бързи действия, за да приведе федералното финансиране в съответствие с приоритетите на президента за годишнината, а агенциите последваха примера му.

Министерството на земеделието, например, възприе инициативата на президента за „Голям американски щатски панаир“. Идеята беше предложена за първи път от Тръмп по време на предизборната му кампания през 2023 г. и тя изисква от щатите да се състезават, за да бъде избран техният панаир от Тръмп като „най-патриотичен“.

Междувременно Белият дом провежда мащабен преглед на института "Смитсониън" и е настоял съдържанието, подготвено за 250-тата годишнина, в най-големия музеен комплекс в страната да бъде насочено към засилване на националната гордост.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

България за втори пореден месец е на първото място в ЕС по ръст в производството на услуги
Унгария очаква рестарт на АЕЦ „Пакш“, след като нивото на Дунав започна да се покачва
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
NASA сглоби кораба „Орион“ за първия етап от пътуването до Луната
Времето: Оранжев код за високи температури в 21 области, в останалите - жълт
Как да подходите при конфликт между вашите ценности и изискванията в работата?
На днешната дата, 8 август. Имен ден празнуват Емилиан, Емилиян, Емилия
Учени от Съединените щати направиха уникални наблюдения на повърхността на Слънцето
Работна група към социалното министерство обсъжда нови видове трудови договори
Спор с медиите: Тръмп заплаши с дълги присъди разпространителите на новини за недостиг на боеприпаси в САЩ
Унгария очаква рестарт на АЕЦ „Пакш“, след като нивото на Дунав започна да се покачва
Япония подготвя отговор на намерението на Русия да кръсти остров от Курилите на легендарния шпионин Рихард Зорге
Производител на тоалетна хартия в САЩ пуска производство от листата на растението хеспералое
Шефът на Palantir Алекс Карп нарече AI индустрията „марксистка“
ЕК отпуска още 3,47 млрд. евро за Украйна за осигуряването на изтребители, дронове, ракети и средства за ПВО
Продажби на оръжие и кибератаки: Властта на лидера Ким Чен Ун докара „неочаквани“ 22 млрд. долара в Северна Корея
ЕС обвини компанията Temu, че e възпрепятствала проверка на Европейската комисия в Ирландия
Земетресението в Япония върна назад възстановяването на историческия замък Кумамото
България за втори пореден месец е на първото място в ЕС по ръст в производството на услуги
10 гатанки за деца, които затрудняват и възрастните
В Нидерландия купуват все повече електромобили заради данъчното облагане
Зеленски: Готови сме за преговори във всякакви формати и очакваме Уиткоф и Къшнър да бъдат активни
Кувейт обсъжда с други държави от Персийския залив изграждането на петролопровод, който да заобиколи Ормузкия проток
САЩ разполагат система за противоракетна отбрана в Израел след атаката на Иран
Нов център за лични документи отваря врати в София
Всички инвестират в AI, но почти никой не печели от него. Каква е причината?
Продажбата на евро от САЩ в подкрепа на йената е изненадала Европейската централна банка