Пътуване до Израел – само с предварително издадено е-разрешение

ЕС

От днес всички български граждани, пътуващи до Израел, е необходимо да получат предварително електронно разрешение за влизане в страната (ETA-IL). Това напомнят от Министерството на външните работи (МВнР) на своята интернет страница.

Разрешението се издава за гражданите на всички държави, с които Израел има установен безвизов режим, каквато е България. Заявление за получаване на разрешение може да бъде направено на следната уебстраница: https://israel-entry.piba.gov.il. Дължимата такса е 25 израелски шекела. Разрешението има максимален срок на валидност две години и максимален срок на разрешено пребиваване до 90 дни. При необходимост от техническа помощ, заявителите могат да се свържат с центъра за поддръжка на следния имейл: eta@piba.gov.il.

Получаване на ETA-IL не се изисква за притежателите на дипломатически, служебни или моряшки паспорти, пътуващи служебно до Израел, както и за членовете на екипажите на въздухоплавателни средства. Лицата, притежаващи виза за пребиваване в Израел, също не се нуждаят от електронно разрешение. Липсата на ETA-IL е основание за недопускане до територията на Израел.

При необходимост българските граждани могат да се обръщат към Посолството на Република България в Тел Авив.

Българските граждани, които ще пътуват до Израел, могат да открият повече информация тук.

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Как да се измъкнем от кариерна безизходица?
10 цитата за живота от Брус Лий
Жечо Станков: Договорът за 7 и 8 блок на АЕЦ Козлодуй ще бъде подписан до края на 2026 г.
Wizz Air свързва София с 19 държави чрез 39 директни маршрута това лято
Отравяне с гъби погуби руски журналист, разкрил връзката на Путин с гимнастичката Алина Кабаева
2-ри годишен Форум за транспорт, логистика и спедиция: Под натиска на регулациите
Oreo си партнира с K-pop групата BTS за кампания в над 80 държави
Първи трейлър на филма „Часът на чудовището“
Христанов: Ще режем заплати на шефове на държавни горски предприятия
Маркет линкс: Доверието към правителството е 45%, а към парламента - 22%