Пентагонът поиска от Конгреса 80 млрд. долара за покриване на разходите от операцията в Иран

ЕС

Заместник-министърът на отбраната на САЩ Стивън Файнбърг заяви пред законодателите в телефонен разговор, че Пентагонът се нуждае от 80 милиарда долара, за да покрие разходите след операцията в Иран, съобщава The Wall Street Journal, позовавайки се на информирани източници.

Според източници на вестника, военни служители казват, че Пентагонът може да остане без средства за операцията това лято, ако Конгресът не успее да приеме нов законопроект за военни разходи.

Междувременно членовете на Конгреса настояват администрацията на Тръмп да предостави изчерпателна информация за цената на операцията срещу Иран, която започна на 28 февруари.

Изданието уточнява, че законодателите се опасяват, че военните са изразходвали ценни боеприпаси, които биха могли да бъдат необходими за противодействие на заплахи другаде по света.

През май изпълняващият длъжността финансов контрольор на Пентагона Джей Хърст заяви пред Комисията по въоръжените сили на Сената, че бойните разходи вече наближават 29 милиарда долара поради необходимите „ремонти и подмяна на оборудване“ и „общи оперативни разходи“.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
Парламентът одобри и на второ четене вдигането на тавана на дълга
Математика с контекст: защо новият формат на НВО залага на природните науки
Wizz Air свързва София с 19 държави чрез 39 директни маршрута това лято
САЩ вдигнаха морската блокада на Иран. Моджтаба Хаменей заяви, че Тръмп е сключил сделка „от отчаяние“
Десет години по-късно: Брекзит е коствал 6% от икономиката на Обединеното кралство
Зеленски: Най-добрият начин да се гарантира бъдещето на Европа е с ускорено членство на Украйна в ЕС
На днешната дата, 19 юни. Рождениците днес