Полша привиква 200 хил. резервисти за участие във военни учения през 2024 г.

ЕС

През 2024 г. за участие в маневри в Полша ще бъдат извикани 200 хил. резервисти, включително такива, които нямат опит във военната служба,  съобщава полският вестник Rzeczpospolita.

„През 2024 г. се планира да бъдат извикани до 200 хиляди души за участие във военни учения“, цитира изданието подп. Юстина Балик, представител на главния център за набиране на военни. Тя добави, че дори тези поляци, които нямат военна специалност и никога не са служили в армията, могат да получат призовки. Преди всичко обаче за участие в маневрите ще бъдат привлечени бивши картечари, гранатометчици и сигналисти. За всеки ден военна служба резервистът ще получава равностойността на заплатата на предишното си работно място.

В момента числеността на полската армия е около 172 хиляди души. По-рано беше съобщено, че броят на полските въоръжени сили се планира да бъде увеличен до 300 хиляди, от които 50 хиляди ще бъдат войски за териториална отбрана. През лятото ръководителят на управляващата в Полша партия "Право и справедливост" от 2015 г. Ярослав Качински обяви възможността за увеличаване на числеността на полската армия до 400 хиляди души.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Уорън Бъфет за основните навици, които отличават успешните хора от останалите
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 2 до 8 февруари
На днешната дата, 2 февруари. Сретение Господне, Петльовден
Времето в понеделник: Валежите спират, но температурите остават ниски
Златото и среброто продължават да поевтиняват след петъчния срив
Креативната кампания на Honda за Зимните олимпийски игри (Видео)
Иранският аятолах Али Хаменей заплаши САЩ с "регионална война", ако атакуват Техеран
Всесезонните гуми – практичен избор за шофьорите, които търсят баланс и сигурност