Полша ще ликвидира със закон спецслужбата Централното антикорупционно бюро
В Полша се подготвя закон за ликвидация на специалната служба Централно антикорупционно бюро. Това съобщи министър-коордиаторът по въпросите на службите за сигурост Томаш Симоняк пред радиостанция TOK FM.
"Работим по проект за ликвидация на Централното атикорупционно бюро. Искаме Министерският съвет да го приеме през първото тримесечие на тази година", каза той. „Решението, което ще вземем, няма да отслаби, а ще засили борбата с корупцията“, каза министър- координаторът.
Според Симоняк сегашната репутация на Централното антикорупционно бюро в Полша „не е добра“.„Не може една служба в Полша да се свързва само с проблеми, афери, авантюри и странни действия“, каза той.
Главната трудност при изпълнението на плана за ликвидиране на Централното бюро е необходимостта да бъде убеден полският президент Анджей Дуда, че бюрото трябва да бъде разпуснато и неговите функции да бъдат прехвърлени на други структури, обясни министър-координаторът.
Решението за ликвидиране на Централното антикорупционно бюро е на обединената опозиция, която спечели парламентарните избори на 15 октомври и беше взето на 10 ноември. Полската спецслужба за борба с корупцията е създадена през 2006 г. по инициатива на дясноконсервативната партия "Право и справедливост".
Ключови думи
|
|
Думи и фрази, които подкопават вашия авторитет
Техники за успех |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 21 април. Рождениците днес
На днешната дата |Барак и Мишел Обама няма да подновят многогодишния си договор с Netflix
Бизнес |САЩ ще бъдат домакин на нови разговори на Г-20 за влиянието на войната върху храните и торовете
Свят |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 20 до 26 април
Хороскоп |Думи и фрази, които подкопават вашия авторитет
Техники за успех |Барак и Мишел Обама няма да подновят многогодишния си договор с Netflix
Бизнес |Япония предупреждава за повишен риск от мегаземетресение след силния трус
Свят |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |На днешната дата, 21 април. Рождениците днес
На днешната дата |При 100% обработени протоколи: Пет партии в парламента, Прогресивна България печели, ГЕРБ - втори, ПП-ДБ - трети
България |Швейцария крие лично досие и информация за кървавата терористична атака на Олимпийските игри през 1972 г.
Свят |ADVERTORIAL
Българската Pontica Solutions се превърна в предпочитан партньор на световните финтех лидери
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
Коментари
Няма въведени кометари.