Съпругата на Зеленски на визита при турската първа дама Емине Ердоган

ЕС

Турската първа дама Емине Ердоган посрещна в Истанбул съпругата на президента на Украйна Олена Зеленска, предаде турската частна телевизия НТВ, цитирана от БТА. По време на срещата им Зеленска е разказала на турската първа дама за най-новите събития в Украйна, а така също и за дейността на фондацията, която носи нейното име.

Тя е предала на Емине Ердоган благодарствено писмо от съпруга си Володимир Зеленски за подкрепата, оказвана на Украйна. Украинската първа дама е изказала задоволство от приема в Турция на 1300 украински деца без семейства и е поискала помощ за евакуирането и отвеждането в Турция на около 200 деца със специални потребности.

Зеленска е откроила също така приноса на турския президент за осигуряването на морски коридор за износ на украинско зърно и предотвратяването на световна продоволствена криза. "Щастлива съм, че посрещнах в Истанбул съпругата на украинския държавен глава, скъпата ми приятелка г-жа Олена Зеленска. Вярвам, че заедно ще излекуваме раните на украинския народ, особено на жените и децата, които са жертви на войната. Турция ще продължи дипломатическата си борба във всяка сфера за установяване на мир, както го прави от самото начало", написа в Туитър съпругата на Реджеп Тайип Ердоган.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Брюксел разследва внос от Балканите за предполагаемо заобикаляне на митата върху китайски стоки
ЕЦБ прогнозира ускоряване на растежа на възнагражденията в еврозоната до 2027 г.
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Испания изпраща войски в анклава Сеута, след като хиляди мигранти го щурмуваха от Мароко
Петролът поевтиня с над 2% поради ръст на доставките от Персийския залив
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
На днешната дата, 31 юли. Богородични Заговезни
Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
Филмът „Подслон” на Драгомир Шолев с престижна награда от фестивала в Одеса (трейлър)
Глад за готови апартаменти в Пловдив на фона на прогнози за нов скок на имотните цени под тепетата
Българските газови резерви: Между мита и реалността
Под 9% от българските компании използват AI
Тася Тасова: Бизнесът печели от вероучението
9 идеи за безплатна реклама
От кариерни контакти до първа среща: LinkedIn се превръща в неочаквана платформа за запознанства
Елементарна логическа задача, на която повечето студенти в Харвард отговарят погрешно
Старите трамваи по линии 20 и 22 в София ще останат поне още 2 години
САЩ искат Азия да използва техните AI модели, но Китай доминира при по-евтините предложения
Сигнал за бомба опразнил столичния мол на "Цариградско шосе"