Северна Корея изпрати стотици балони с боклук на юг

ЕС

Северна Корея е пуснала още стотици пълни с боклук балони на Юг, предаде БГНЕС.

Северна Корея изстреля над 900 балона за боклук през последните три дни, включително около 190 късно в петък, около 100 от които вече са кацнали, главно в Сеул и северната провинция Кьонги, информираха от Обединения комитет на началник-щабовете на Южна Корея.

Торбите, прикрепени към балоните, съдържат "предимно хартиени и пластмасови отпадъци", казаха военните, добавяйки, че те не представляват риск за безопасността на обществеността.

Северна Корея изпрати близо 5000 пълни с боклук балона на юг от май, заявявайки, че те са отмъщение за пропагандните балони, пуснати към Севера от южнокорейски активисти.

Жителите на Юга обаче са "раздразнени от необходимите операции по почистване и се тревожат за потенциална ескалация". Най-разумният изход от сегашната задънена улица е Пхенян да поднови дипломацията със Сеул, при условие че южнокорейските граждански групи доброволно се въздържат от изстрелвания на балони. 

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

The Wall Street Journal: Китай измества Франция като световен център за производство на гъши дроб
На днешната дата, 16 юли. Имен ден празнуват Юлия, Юлиян, Юли
Времето: Задават се нови следобедни валежи
Аржентина е заплашена от санкции на ФИФА заради транспарант за Малвинските острови
Проблемът не са отстъпките, а погрешната класификация на клиентите, които ги ползват
Digital age: Космическо огледало, хилядолетна батерия и капсула срещу куршуми и цунами
На днешната дата, 15 юли. Имен ден празнуват Владимир, Владимира, Влади, Владо
Киев: България е заинтересована от сътрудничество с Украйна в производството на дронове