След арест за връзки с Епстийн: Бившият британски посланик в САЩ лорд Манделсън е пуснат под гаранция

ЕС

Бившият британски посланик в Съединените щати лорд Питър Манделсън, който беше задържан в понеделник заради връзките си с американския финансист Джефри Епстийн, беше освободен под гаранция, съобщи Лондонскта полиция във вторник. „72-годишният мъж, който беше задържан по подозрение за злоупотреба с публична длъжност, беше освободен под гаранция в очакване на резултата от разследването“, се казва в изявление, цитирано от Sky News.

Манделсън беше задържан на 23 февруари в Лондон след претърсвания в лондонския район Камдън и графство Уилтшир. Полицията не е разкрила допълнителна информация за разследването. Лондонската полиция разследва данни, че Манделсън е предавал правителствени имейли и чувствителна пазарна информация на Епстийн, докато е заемал поста министър по въпросите на бизнеса. Манделсън отрича всички обвинения. Той беше уволнен от посланическия си пост през септември 2025 г. поради връзките си с Епстийн.

В края на януари Министерството на правосъдието на САЩ публикува близо 3 милиона допълнителни документа, свързани със случая с Епстийн, в които той е обвинен в трафик на деца, организиране на проституция, включително с непълнолетни, и изнасилване на 14-годишно момиче. През 2019 г. финансистът беше намерен мъртъв в затворническата си килия. Съдебни експерти определиха смъртта му като самоубийство, въпреки че мнозина остават скептични. Случаят с Епстийн привлече широко внимание, защото се смята, че е имал близки отношения с много богати и високопоставени личности. Досиетата включват не само американски граждани. По-специално, те съдържат подробности за дългогодишното приятелство на Епстийн с Манделсън. Британецът обаче настоя, че не е знаел нищо за престъпленията на финансиста.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 16 до 22 март
Иран поднови атаките срещу съюзниците на САЩ в Персийския залив. Тръмп заяви, че не го е очаквал
На днешната дата, 17 март. Имен ден празнуват Алеко, Алекса, Алексей, Алекси, Алексий
Новите OLED телевизори на Samsung: Вижте разликата, почувствайте интелигентността
Саркози няма да обжалва отказа за обединяване на присъдите си и пак ще влиза в затвора
Мъск прогнозира бъдеще с високи доходи за всички, благодарение на изкуствения интелект
Kaufland стана първата компания със сертификат за равно заплащане в България
Протест срещу изкуствения интелект: Над 10 000 писатели от цял свят издадоха книга без текст