Спецпратеникът на САЩ: Преговори между САЩ и Иран могат да се проведат следващата седмица

Спецпратеникът на САЩ: Преговори между САЩ и Иран могат да се проведат следващата седмица

Специалният пратеник на президента на САЩ Стивън Уиткоф обяви, че преговорите между САЩ и Иран най-вероятно ще се проведат следващата седмица. Той каза това преди срещата между президента на САЩ Доналд Тръмп и израелския премиер Бенямин Нетаняху в Белия дом.

Доналд Тръмп отбеляза, че Иран „е поискал среща“, добавяйки, че ако преговорите успеят „да се постигне нещо на хартия“, „това би било добре“. Според Тръмп няма особен смисъл от преговори с Иран, тъй като САЩ са унищожили ядрената му програма. „Мисля, че те са развили уважение към нас и уважение към Израел. Те искат да се срещнат и ние ще се срещнем“, каза той.

На 13 юни Израел започна операция, като удари ядрените съоръжения на Иран. На 24 юни, след 12 дни взаимен ракетен огън, Иран и Израел се споразумяха за примирие. По време на военните действия Израел атакува най-големите ядрени и отбранителни съоръжения на Иран.

На 22 юни Съединените щати се присъединиха към Израел и нанесоха удари по ядрени съоръжения в Исфахан, Натанз и Фордоу.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Приходите от мита в САЩ достигнаха нов рекорд за една фискална година
Реакции от Европа след обявените американски мита от 30%
Как да подлъжете нервната си система да се успокои, когато сте стресирани на работа?
Как да превърнем големите бизнес моменти в траен импулс на марката?
На лов за таланти: Meta придоби още един AI стартъп
На днешната дата, 13 юли. Рождениците днес
Рейтингова агенция Scope очаква ръст на германският дълг до 74% от БВП до 2030 г.
Фицо: Словакия е готова да подкрепи новия кръг от санкции срещу Москва, ако няма да пострада от спирането на руския газ