Руснаците се подготвят за боеве около Запорожката АЕЦ според британското разузнаване

Руснаците се подготвят за боеве около Запорожката АЕЦ според британското разузнаване

Според британски експерти от разузнаването руските окупационни сили в Украйна се подготвят за боеве около Запорожската атомна електроцентрала, предаде ДПА.

Сателитни снимки показват, че на покривите на някои от реакторите са създадени отбранителни позиции с чували с пясък, се казва в ежедневната разузнавателна информация на британското министерство на отбраната, цитирана от БТА.

"Русия вероятно е изградила тези позиции, защото е все по-загрижена за перспективите за голяма украинска офанзива", посочва британското военно разузнаване.

Този ход увеличава риска от повреда на системата за безопасност на ядрената централа, ако там се стигне до бойни действия. Катастрофални щети по реакторите обаче са малко вероятни при най-правдоподобните сценарии, включващи използване на пехотни оръжия, тъй като всички сгради са много добре обезопасени срещу тях, подчертава разузнаването.

Москва обвинява Лондон в кампания за дезинформация във връзка с всекидневните информационни бюлетини на британското министерство на отбраната, отбелязва агенцията.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Франция оправда блогърите, които твърдяха, че Бриджит Макрон е мъж със сменен пол
Фицо: Словакия е готова да подкрепи новия кръг от санкции срещу Москва, ако няма да пострада от спирането на руския газ
Реакции от Европа след обявените американски мита от 30%
Шефът на Nvidia Дженсън Хуан изравни Уорън Бъфет по богатство
Джейми Даймън с остро послание към Европа: Вие губите!
Производителят на медицинските роботи da Vinci открива завод за 42 млрд. евро в Първомай
Неизвестно за известните: The Doors дават името, а Ерик Клептън е първият клиент на най-музикалното кафене в света
САЩ налагат мита от 30% върху вноса от ЕС и Мексико