Таксиметровите шофьори в Атина обявиха тридневна стачка

ЕС

Таксиметровите шофьори в цяла Гърция засилват протестната си мобилизация, свиквайки тридневна стачка тази седмица в опит да прокарат институционалните и финансови искания на бранша, съобщава АНА-МПА.

Централната област Атика, където се намира и столицата Атина, ще остане без таксита от 17 февруари, вторник, до 19 февруари, четвъртък, включително, след като Профсъюзът на таксиметровите шофьори в Атика (САТА) свика тридневна стачка. Такситата ще възобновят дейността си от 6:00 часа сутринта в петък, уточнява агенцията.

Утре в 10:00 часа таксиметровите шофьори ще се съберат на едно от кръстовищата в Атина и след това ще проведат протестно шествие с автомобилите си до Министерството на транспорта, допълва БТА.

Недоволството на таксиметровия бранш в Гърция е основно срещу изискването всички новорегистрирани таксита бъдат само електрически от началото на 2026 г. Според бранша това е финансово непосилно, както и невъзможно на практика заради липсата на достатъчно зарядни станции.

Синдикатът настоява и за данъчни облекчения и разрешение такситата с клиенти да използват лентите за обществен транспорт по  задръстените улици на Атина.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Тръмп искал Джани Инфантино за генерален секретар на ООН
На днешната дата, 22 юли. Имен ден празнуват Магда, Магдалена, Мадлен
Рубио: САЩ са готови за диалог, но Иран не подхожда сериозно към преговорите
Радев: Категорично е изключено от българска територия да се водят бойни действия в Близкия изток
Времето: Обилни валежи в почти цялата страна, особено интензивни по морето
Бюджетната комисия одобри бюджета на второ четене след 12-часово заседание
Как да ръководим ефективно в един свят, в който времето никога не стига?
Парламентът реши: Пламен Тончев поема поста председател на ДАНС