Тревога в шведски град за отровена от руснаци вода, посолството нарече властите „параноици“

ЕС

"Антируската политика на шведските власти разви параноя сред населението на страната - сега те виждат "ръката на Кремъл" навсякъде, съобщи руското посолство в Стокхолм. Така дипломатическата мисия коментира статията в шведския вестник Svenska dagbladet. В него се казва, че неизвестни лица са влезли в помпената стая в град Болнес, Централна Швеция. Първоначално местните жители бяха призовани да преваряват водата поради потенциалната й опасност. Резултатите показаха, че всичко е наред с водата, но в жителите на града, „страхът от руснаците отново се събуди“, отбелязва публикацията.

От руското посолството отбелязаха, че публикацията разпространява „лъжи и клевети“ и предупредиха, че това може да доведе до наказателна отговорност. „Благодарение на политиката на правителството параноята е обхванала населението на цялата страна, шведите се превърнаха в параноици, виждайки ръката на Кремъл във всичко“, добавиха от мисията. Те призоваха за уважение към съседната държава и нарекоха "подобна грубост" спрямо Русия "недопустима". В началото на юли Стокхолм представи нова стратегия за национална сигурност, в която посочи Русия като най-голямата заплаха.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
Kaufland e първият ритейлър, който започва да отдава паркоместа под наем
Испански медии: Българският пилот Никола Цолов влиза във Формула 1 от 2027 година
Шефът на SoftBank: Коментарите за балон са богохулство срещу AI
Цените на петрола се понижиха, пазарите очакват възстановяване на корабоплаването през Ормузкия проток
9 български поговорки за парите, които да (не)спазваме
На днешната дата, 24 юни. Еньовден