Украйна работи за разработване на алтернативни маршрути за износ на зърно

Украйна работи за разработване на алтернативни маршрути за износ на зърно

Украинският президент Володимир Зеленски обяви днес, че страната му работи усилено за разработването на алтернативни маршрути за износ на зърно, предадоха ДПА и БТА.

"Ние правим всичко възможно, за да направим така, че Украйна да продължи да бъде гарант за продоволствената сигурност", подчерта Зеленски в традиционното си вечерно видеообръщение. Той каза още, че украинският народ има нужда от достъп до световните пазари.

В средата на миналия месец Русия се оттегли от споразумението за износ на зърно от черноморските пристанища на Украйна. След това тя се опита да унищожи украинската износна инфраструктура, като нанесе въздушни удари по Одеса и други черноморски пристанища, а също така - и по пристанища на река Дунав, които са възможен алтернативен маршрут, отбелязва ДПА.

Транспортирането на зърно и други селскостопански продукти с камиони и влакове е по-сложно и скъпо.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Европейските лидери са изпълнени с предпазлив оптимизъм след разговор с Тръмп преди срещата с Путин
Жега и пожари: Израел удари рекорд от близо 50 градуса, Гърция спасява монахини и настанява във военни поделения
Ликвидаторите на втората по големина китайска строителна компания Evergrande продадоха картина на Моне
"Алфа Рисърч": Все повече българи подкрепят влизането ни в еврозоната
Времето: Ветровито с температури до 35 градуса
Digital age: Техно пробиви и открития
Българската икономика с ръст от 3,1% за второто тримесечие
Доц. Кунчев: Има леко увеличаване на заболеваемостта от COVID-19, но ситуацията не е притеснителна