Великобритания разследва вероятна руска хакерска атака срещу осем военни бази

ЕС

Хакери, заподозрени във връзки с Русия, са проникнали във вътрешните системи на осем британски военни бази, според Daily Mirror и The Mail on Sunday. Според публикациите, информация за служители на британското Министерство на отбраната, включително имена и имейл адреси, е била открадната и по-късно е изтекла в тъмната мрежа. Кибератаката е била насочена и към военновъздушната база Лейкенхийт в Съфолк, база на изтребителите F-35 на американските военновъздушни сили, според Daily Mirror. Документите съдържали и информация за самите военни бази.

Киберпрестъпниците са получили достъп до файловете, като са хакнали системата на подизпълнителя по поддръжка и страителсто Dodd Group, нает от британското Министерство на отбраната. Те са използвали зловредния софтуер  ransomware, съобщава The Mail on Sunday. Според Daily Mirror атаката е извършена през септември. Изданието отбелязва, че се смята, че групата Lynx е замесена.

Правителството разследва съобщения, че хакери са откраднали стотици поверителни военни документи и са ги публикували в тъмната мрежа, заяви британското Министерство на отбраната. Те добавиха, че предприемат „стабилен и проактивен подход към киберзаплахите“. „За да защитим чувствителна оперативна информация, няма да коментираме подробностите“, заявахи от министерството.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Станислава Симидчийска: Брандовете, които не търсят автентичност, ще се изгубят в дигиталния шум
На днешната дата, 25 март. Благовещение
Reuters: Китай картографира морското дъно в подготовка за подводна война със САЩ
Жената, която обвини актьора Бил Козби в изнасилване през 1972 г., получи 19 милиона долара
А1 успешно реализира първия в Европа проект за непрекъсваеми 5G и роуминг услуги по коридора между България и Гърция
Европейският прокурор Лаура Кьовеши: Бюрокрацията в ЕС пречи на борбата с корупцията
Времето: Ту слънце, ту облаци, а на места в планините и с валежи
Козметичният гигант Estée Lauder води преговори за сливане със собственика на Jean Paul Gaultier и Rabanne