Военноморските сили на САЩ струпаха в Карибския регион 11 военни корба срещу наротрафика

Военноморските сили на САЩ струпаха в Карибския регион 11 военни корба срещу наротрафика

Силите на американския военноморски флот в Карибския басейн в момента се състоят от 11 военни кораба, съобщи информационната служба на Военноморския институт на САЩ. 

„Разширеното присъствие на американските сили в зоната на отговорност на Южното командване ще подобри способността на Съединените щати да идентифицират, наблюдават и прекъсват дейността на незаконни лица, които заплашват сигурността и просперитета на Съединените щати, както и нашата сигурност в Западното полукълбо“, заяви вчера говорителят на Пентагона Шон Парнел. „Тези сили ще укрепят и разширят съществуващите възможности за пресичане на трафика на наркотици и за разбиване и разбиване на транснационални престъпни организации“, подчерта той.

Силите включват ударна група от самолетоносачи, водена от атомния самолетоносач USS Gerald Ford, който пристигна във вторник  в зоната на отговорност на Южното командване на САЩ, заедно с три разрушителя; два крайцера и два разрушителя, разположени преди това в региона, както и  десантна група от три големи десантни кораба, превозващи 3000 морски пехотинци. Всички крайцери и разрушители са оборудвани с крилати ракети „Томахоук“. Самолетоносачът USS Gerald Ford носи 48 изтребителя F/A-18E Super Hornet.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Археолози: Древен „воден култ“ е изградил монументи, по-стари от Стоунхендж
Опасност от конфликт с Китай: Индия започна мащабно строителство на военни съоръжения в Хималите
На днешната дата, 26 декември. Имен ден празнуват Давид, Йосиф, Йосифа
Мистерия: Мегаполис с 10 милиона души остана с блокирана сателитна навигация за 6 часа
Рапърът P. Diddy обжалва присъдата си за сексуални престъпления и настоява за освобждване
Скъсана фланелка на Марадона беше продадена на търг за 179 000 долара
Времето: Валежите постепенно спират, но остава студено
Как да разберете дали другите ви слушат