Зеленски определи като "абсолютно наложителна" помощта на САЩ за украинската противовъздушна отбрана

ЕС

Украинският президент Володимир Зеленски определи като "абсолютно наложителна" помощта на САЩ за доставката на ракети за системите за противовъздушна отбрана "Пейтриът" след поредната нощ на руски удари по страната му, предаде Франс прес, цитиран от БТА.

"Мащабна атака и напълно ясно послание от Русия: ако Украйна не е защитена от балистични и други ракетни удари, тези атаки ще продължат", написа той в Екс.

Нощните руски удари срещу Украйна показват, че руският президент разчита "единствено на терора", заяви украинският външен министър Андрий Сибига след новата масирана и смъртоносна атака.

"Путин е военнопрестъпник и губещ, който има само една карта — терора. Москва губи на бойното поле. Никакъв брой ракети няма да промени това", се казва в изявлението, публикувано в социалните мрежи.

Броят на убитите в Украйна при масираната атака достигна 13, след като тялото на дете беше извадено от развалините на жилищна сграда, разрушена при руски удар в град Днепър.

Жертвите само при това нападение вече са девет, по данни на ръководителя на Днепропетровската областна военна администрация Олександър Ганжа, цитиран от Укринформ.

Ранените са 35, а шестима души се водят в неизвестност.

Вътрешният министър Игор Клименко съобщи, че общо 13 души са загинали и над 100 са ранени в цяла Украйна в резултат на комбинираната руска атака. Най-тежките разрушения на гражданска инфраструктура са в Киев, Днепър и Харков.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Меси ще съди медиите за нарушаване на личния живот на погребението на баща му
Севернокорейска хакерска група разработва инструменти с изкуствен интелект за кибератаки
Дълбочината на Дунав при Козлодуй е малко над 2 метра
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Изтощението не е първият признак за бърнаут
Шефът на RyanAir определя новата гранична система на ЕС за „глупост“, възможна само в Европа
Европа е изправена пред недостиг на ракети носители до 2030 г., предупреждава шефът на космическата агенция
Още едно корпоративно сбогуване: Takeaway напуска България
Спор с медиите: Тръмп заплаши с дълги присъди разпространителите на новини за недостиг на боеприпаси в САЩ
Унгария очаква рестарт на АЕЦ „Пакш“, след като нивото на Дунав започна да се покачва
България за втори пореден месец е на първото място в ЕС по ръст в производството на услуги
Меси ще съди медиите за нарушаване на личния живот на погребението на баща му
Шефът на Palantir Алекс Карп нарече AI индустрията „марксистка“
Продажби на оръжие и кибератаки: Властта на лидера Ким Чен Ун докара „неочаквани“ 22 млрд. долара в Северна Корея
Япония подготвя отговор на намерението на Русия да кръсти остров от Курилите на легендарния шпионин Рихард Зорге
Иран постави нови условия за отварянето на Ормузкия проток
Производител на тоалетна хартия в САЩ пуска производство от листата на растението хеспералое
САЩ разполагат система за противоракетна отбрана в Израел след атаката на Иран
"ЕМКО": Изключва се човешка грешка за взривовете във военния завод край Трявна
Севернокорейска хакерска група разработва инструменти с изкуствен интелект за кибератаки
Нов център за лични документи отваря врати в София
Всички инвестират в AI, но почти никой не печели от него. Каква е причината?
Д-р Венета Павлова, собственик на дентална клиника „ЕО Дент“
Частично бедствено положение е обявено в резерват "Сребърна"
Продажбата на евро от САЩ в подкрепа на йената е изненадала Европейската централна банка
NASA сглоби кораба „Орион“ за първия етап от пътуването до Луната
Руски въздушни удари около Киев убиха трима души, Зеленски е на знакова визита в Сърбия
Как да подходите при конфликт между вашите ценности и изискванията в работата?
Зеленски: Готови сме за преговори във всякакви формати и очакваме Уиткоф и Къшнър да бъдат активни
Кувейт обсъжда с други държави от Персийския залив изграждането на петролопровод, който да заобиколи Ормузкия проток
Пица, паста, протеини и картофи – как италианските деца станаха толкова затлъстели
До 7,15% годишна доходност: Румъния привлича спестяванията на гражданите с нови държавни облигации