Зеленски се усъмни в обявения от Русия край на частичната мобилизация

ЕС

Украинският президент Володимир Зеленски изрази съмнение относно декларираното вчера от Русия приключване на частичната мобилизация в страната, като заяви по време на петъчното си видео обръщение, че „лошото представяне на промосковските сили означава, че на Русия може да са необходими повече хора на фронта, предаде Ройтерс.

Коментарът му дойде, след като руският министър на отбраната Сергей Шойгу по-рано заяви, че набирането на 300 хи. резервисти за участие във войната в Украйна е приключило.

„Имаме информация, че врагът е завършил своята мобилизация, сякаш вече няма нужда да изпращаме нови вълни руски граждани на фронта. Усещането на фронтовата линия е много по-различно“, коментира той.

„Въпреки че Русия се опитва да увеличи натиска върху нашите позиции, като използва наборници, те са толкова зле подготвени и оборудвани, толкова брутално използвани от тяхното командване, че ни позволява да предположим, че много скоро Русия може да има нужда от нова вълна от хора, които да изпрати на война“, добави Зеленски.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Всесезонните гуми – практичен избор за шофьорите, които търсят баланс и сигурност
Времето: Предупреждения от първа и втора степен за обилни валежи в цяла Южна България
На днешната дата, 29 януари. Рождениците днес
Създават единен национален регистър на електрическите тротинетки
Как да върнете репутацията на компанията си обратно в правилния път
Как Daibau променя начина на намиране на майстори в България
Весела Бабинова, Владимир Зомбори и Екатерина Лазаревска разказват история за магията на споделените моменти