Азия се готви за Лунната Нова година

Азия се готви за Лунната Нова година

Азиатските държави се подготвят за настъпването на Лунната Нова година, която започва на 19 февруари. Тя ще бъде ознаменувана с множество пъстри тържества в Китай, Виетнам и Южна Корея. Празненствата ще приветстват настъпването на 4713 г., според китайския календар - годината на Дървената овца или коза. 

Вижте още: 2015 - Година на Дървената овца или коза

В Китай стотици милиони се прибират у дома за празника като се очаква това да е най-голямата човешка миграционна вълна в света за годината, посочва Би Би Си. Държавните медии на страната твърдят, че около 3 млрд. души ще пътуват със самолет, влак или автомобил в рамките на 40-те дни около празника. В много страни като Тайван, Сингапур и Малайзия, населявани от големи групи етнически китайци, е обявен национален празник. 

Във Виетнам ще има фестивал на име Тет, а в Южна Корея - Сеолал. Традиционно това е времето от годината, което азиатците прекарват със семействата си. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Борисов: Ще бъдем консолидирни тези дни, не на инат, а за да влезем в еврозоната
За пореден път: Десетки хиляди на протест срещу правителството (ОБЗОР)
Парадоксът на успеха – защо постигането на вашите целите няма да ви направи щастливи
Тръмп пред Politico: Ситуацията в Европа е тежка и заплашва бъдещето на континента
Зеленски: Готови сме за прекратяване на огъня срещу енергийни обекти, ако Русия се съгласи на това
Затвор ол инклузив: Турция строи огромна съдебна зала за едновременни процеси срещу стотици обвиняеми
Приключиха дебатите по вота на недоверие, гласуването - в четвъртък, 13:30 ч.
Албанският „Крал на бягствата“ се измъкна за четвърти път от италиански затвор