Атентатор се взриви погрешка в Банкок

Атентатор се взриви погрешка в Банкок

Мъж от чуждестранен произход пострада сериозно в тайландската столица Банкок след като се възпламениха пренасяни от него експлозиви. Взривове е имало и в наетата от него къща в Банкок, съобщи BBC. Мъжът е от ирански произход и очевидно се е готвел да извърши атентат.

През миналия месец американските власти предупредиха за възможност от атентати в града. По-късно бе задържан ливанец, след като бяха открити набавени от него материали за направата на бомба.

„Полицията държи ситуацията под контрол. Смята се, че заподозреният може да е складирал още експлозиви в къщата си”, заяви говорителят на полицията. Мъжът е настанен в болница.

Експлозиите в Банкок се случват ден след две бомбени атаки, насочени към израелски дипломати в Индия и Грузия. Израел обвини Иран и ливанската организация Хизбула в координиране на атаките. Иран отрича престъпленията.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Първите глътки свобода: Как Кока-Кола проби Желязната завеса през България?
На днешната дата, 21 май. Свети Свети Константин и Елена. Рождениците днес
Тръмп обяви изграждането в САЩ на щит за противоракетна отбрана "Златен купол"
Министерството на здравеопазването на САЩ отряза Харвард с 60 млн. за антисемитизъм
Жителите на Канарските острови, Барселона, Валенсия и Мадрид излязоха на протести срещу туристите
Времето: До обяд слънце, следобед - дъжд
Възходът на дигиталния турист: Как изкуственият интелект и новите навици променят пътуванията?
Добрият продуктов дизайн е повече от естетика