Бил Гейтс: Животът на най-бедните се подобри в последните 15 години

ЕС

„Знам, че това не е една от най-привлекателните теми, но доказателствата за нейното значение са безспорни. Животът на най-бедните (по света) се подобри рязко в последните 15 години и дори преди това.” Това гласи официално писмо на милиардера филантроп Бил Гейтс, разпространено от благотворителната фондация, ръководена от него и съпругата му - „Бил и Мелинда Гейтс”.

Това е петото годишно писмо от името на фондацията, в което Гейтс говори за поставянето на нови цели в борбата с бедността на планетата. Той отбелязва „забележителния прогрес” от страна на училищата в САЩ, както и постиженията в сферата на здравеопазването в Етиопия. Подчертава, че продължителните инвестиции в тях са допринесли за осезаемото подобряване на живота на милиони бедни хора по света.

„В исторически план международната помощ е широко дискутирана по отношение на общата сума инвестирани пари. Сега можем по-точно да измерваме индикаторите като смъртността сред децата например. Можем да видим въздействието на помощта върху наболели въпроси – каква е разликата между поставянето на хората в програма за лечение на СПИН и това да ги оставим да умрат”, коментира Гейтс. Той отбелязва още важността на целите за развитие на хилядолетието, поставени от ООН. Според него тези цели са пример как светът е способен да постигне истински големи неща, ако се обедини около ясна цел и разработи средства за измерване на постигнатия прогрес.

Бил Гейтс окуражава хората да споделят идеите си как да се подобри светът до 2030 г., като ги изпратят в писмен вид до фондацията. Така организацията му се надява да стимулира глобален дебат по темата за борбата с крайната бедност.

Сред ключовите приоритети на фондация „Бил и Мелинда Гейтс” през 2013 г. ще бъдат помощ за лечението на детския паралич, намаляване на броя смъртни случаи сред децата, увеличаване на достъпа до контрацептиви и подобряване на образованието в САЩ.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Севернокорейска хакерска група разработва инструменти с изкуствен интелект за кибератаки
Великобритания продължава да чупи рекорди по тежки горещини
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Европа е изправена пред недостиг на ракети носители до 2030 г., предупреждава шефът на космическата агенция
До 7,15% годишна доходност: Румъния привлича спестяванията на гражданите с нови държавни облигации
Балеарските острови затягат сигурността по суша, море и въздух преди пълното слънчево затъмнение
Гръцка платформа сравнява цените на стоките и в България
Звездите за бизнеса от 10 до 16 август: Баланс между амбициите и реалните възможности
България за втори пореден месец е на първото място в ЕС по ръст в производството на услуги
Спор с медиите: Тръмп заплаши с дълги присъди разпространителите на новини за недостиг на боеприпаси в САЩ
Унгария очаква рестарт на АЕЦ „Пакш“, след като нивото на Дунав започна да се покачва
Япония подготвя отговор на намерението на Русия да кръсти остров от Курилите на легендарния шпионин Рихард Зорге
Иран постави нови условия за отварянето на Ормузкия проток
Производител на тоалетна хартия в САЩ пуска производство от листата на растението хеспералое
Шефът на Palantir Алекс Карп нарече AI индустрията „марксистка“
Продажби на оръжие и кибератаки: Властта на лидера Ким Чен Ун докара „неочаквани“ 22 млрд. долара в Северна Корея
NASA сглоби кораба „Орион“ за първия етап от пътуването до Луната
Руски въздушни удари около Киев убиха трима души, Зеленски е на знакова визита в Сърбия
Как да подходите при конфликт между вашите ценности и изискванията в работата?
Зеленски: Готови сме за преговори във всякакви формати и очакваме Уиткоф и Къшнър да бъдат активни
Кувейт обсъжда с други държави от Персийския залив изграждането на петролопровод, който да заобиколи Ормузкия проток
Пица, паста, протеини и картофи – как италианските деца станаха толкова затлъстели
До 7,15% годишна доходност: Румъния привлича спестяванията на гражданите с нови държавни облигации
САЩ разполагат система за противоракетна отбрана в Израел след атаката на Иран
"ЕМКО": Изключва се човешка грешка за взривовете във военния завод край Трявна
Севернокорейска хакерска група разработва инструменти с изкуствен интелект за кибератаки
Нов център за лични документи отваря врати в София
Всички инвестират в AI, но почти никой не печели от него. Каква е причината?
Продажбата на евро от САЩ в подкрепа на йената е изненадала Европейската централна банка