Буш защити политиката си

ЕС

Джордж Буш обоснова някои от най-противоречивите решения по време на управлението си в първото си телевизионно интервю за американските медии, откакто не е президент.

Пред телевизия NBC той заяви, че станалата известна по време на мандата му техника за разпит подобна на удавяне, е била полезна с цел да се предотвратят терористични атаки и да се спаси човешки живот.

Буш обясни още, че адвокатът му е заявил, че методът с „удавянето” в разпитите на заподозрени е бил законно използван в американския затвор „Гуантанамо”. Затова и той самият е бил убеден, че се извършва нещо легално с цел да бъде защитена Америка, пише BBC. 

Според него нахлуването в Ирак през 2003 г. не е неправилно решение, за което трябва да се съжалява. Затова той не би се извинил на американския народ.

Буш е убеден, че историята ще разгледа атаката като успех, но това ще се случи много късно, когато той вече отдавна не е жив.

В новата си книга „Моменти на решение” (Decision Points) Буш разказва за „противното чувство”, което изпитва, всеки път, когато се сети за неуспеха на САЩ да открие оръжия за масово унищожение в Ирак, след нахлуването в Близкия изток през 2003 г.

В мемоарите си той разказва, че икономиката, която е оставил на Барак Обама след края на управлението си е „един грозен начин да се завърши президентството”. И че в последните месеци на президентския пост все още се е надявал, че Щатите ще избегнат рецесията.

Буш отрича, че кредитирането на банките е довело до загуба на публични средства. И защитава икономическата политика срещу глобите за консервативната финансова политика, зад която по-късно застана консервативното политическо движение „Чаено парти”.

„Вече не исках да се връщам в това, което наричам блатото”, коментира още Буш в отговор на въпроса защо в последните 2 г. се е скрил от публичното пространство.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Спор с медиите: Тръмп заплаши с дълги присъди разпространителите на новини за недостиг на боеприпаси в САЩ
Работна група към социалното министерство обсъжда нови видове трудови договори
Производител на тоалетна хартия в САЩ пуска производство от листата на растението хеспералое
ЕК отпуска още 3,47 млрд. евро за Украйна за осигуряването на изтребители, дронове, ракети и средства за ПВО
Зеленски: Готови сме за преговори във всякакви формати и очакваме Уиткоф и Къшнър да бъдат активни
Кувейт обсъжда с други държави от Персийския залив изграждането на петролопровод, който да заобиколи Ормузкия проток
САЩ разполагат система за противоракетна отбрана в Израел след атаката на Иран
Нов център за лични документи отваря врати в София
Сигнал за бомба опразнил столичния мол на "Цариградско шосе"
ЕС обвини компанията Temu, че e възпрепятствала проверка на Европейската комисия в Ирландия
Земетресението в Япония върна назад възстановяването на историческия замък Кумамото
10 гатанки за деца, които затрудняват и възрастните
В Нидерландия купуват все повече електромобили заради данъчното облагане